$
בארץ

מסתמן: דו"ח ועדת לוקר לתקציב הביטחון יוגש מחר

ככל הידוע, גובה תקציב הביטחון לשנת 2015 יעמוד על כ-58 מיליארד שקל, ולפי גורם זה יהיה גובהו גם בשנת 2016. בתוך כך, הוועדה צפויה להמליץ על הורדת גיל הפרישה בצה"ל ובמקביל על שינוי מנגנון הפנסיה הצבאית למי שיתגייסו מעתה לשירות קבע

שאול אמסטרדמסקי 12:2906.07.15
ניסיון נוסף להגיש סוף סוף לציבור ולממשלה את דו"ח ועדת לוקר לבחינת תקציב הביטחון. חברי ועדת לוקר קיבלו זימון להגיע מחר למשרד ראש הממשלה על מנת לחתום סופית על הדו"ח לפני פרסומו. החתימה הסופית תוכננה להתקיים ביום שלישי לפני שבוע. גם אז זומנו חברי הוועדה להגיע למשרד ראש הממשלה אולם ברגע האחרון, ביום שני בלילה קיבלו הודעות ביטול ממשרד ראש הממשלה. ההסבר לדחייה בשבוע שעבר היה המאבק הפרלמנטרי שהתנהל לאורך כל אותו היום סביב סוגיית מתווה הגז. טרם נמסרה הודעה רשמית מטעם משרד ראש הממשלה האם הדו"ח אכן יוצג מחר סופית או לא.

מתגייסים מתגייסים צילום: שאול גולן

 

הצורך בהצגת דו"ח לוקר לממשלה ולציבור הופך לקריטי בכל יום שעובר, שכן ללא הצגת הדו"ח וההמלצות שבו, הממשלה - בדגש על משרדי האוצר, הביטחון ולשכת ראש הממשלה - אינם יכולים להתחיל לדון על גובה תקציב הביטחון לשנה הבאה.

 

ככל הידוע, גובה תקציב הביטחון לשנת 2015 יעמוד על כ-58 מיליארד שקל, ועל פי אחד המקורות הוועדה צפויה להמליץ כי זה יהיה גם גובהו בשנת 2016 (כך שהוא יישחק ריאלית).

 

מלבד גובהו של תקציב הביטחון ועדת לוקר דנה ברכיבי תקציב הביטחון עצמם, ביניהם בסוגיית הפנסיה הצבאית. ככל הידוע, הוועדה צפויה להמליץ על הורדת גיל הפרישה בצה"ל ובמקביל על שינוי מנגנון הפנסיה הצבאית למי שיתגייסו מעתה לשירות קבע, כך שיינתן להם מענק שחרור חד פעמי מוגדל, במקום פנסיית גישור עד הגעתם לגיל הפרישה הכללי במשק. ככל הידוע, המענק צפוי להיות דיפרנציאלי כך שאנשי קבע קרביים יקבלו מענק גדול יותר, או לחילופין שהוותק שלהם בשירות קרבי ישפיע על גודל המענק (גם אם פרישתם בפועל תיעשה מתפקיד מטה).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x