$
בארץ

ליברמן: הממשלה לא תשרוד עד סוף 2015

יו"ר ישראל ביתנו אמר באירוע שבת תרבות בבאר שבע: "אי אפשר להעביר תקציב מסובך עם קואליציה של 61 ח"כים. נתניהו לא רוצה אותי בממשלה, הוא רוצה את הקולות שלי"

אילנה קוריאל, ynet 16:2204.07.15
יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן העריך היום (שבת) כי ממשלת נתניהו לא תשרוד עד סוף 2015, ואמר כי שנה אחרי מבצע "צוק איתן" - ההרתעה הישראלית נפגעה.

  באירוע "שבתרבות" בבאר-שבע אמר ליברמן: "ממשלת נתניהו לא תסיים את שנת 2015. אי אפשר להעביר ככה תקציב מסובך עם קואליציה 61 חברי כנסת. זה לא ריאלי. מה שראינו בנושא הגז, בטח נראה בצורה דרמטית יותר בדיוני התקציב".

 

ליברמן ונתניהו מסתודדים בימים אחרים ליברמן ונתניהו מסתודדים בימים אחרים צילום: אוהד צויגנברג

   

על אי הצטרפותו לממשלה והחלטתו לשבת באופוזיציה אמר ליברמן: "נתניהו לא רוצה אותי בממשלה, אלא הוא רוצה את הקולות שלי. זה הבדל מהותי. יש בינינו הבדלים בהשקפת העולם, אני לא יכול לקבל את גישתו של ראש הממשלה שלא נוכל לבנות בירושלים, וגם חוק הלאום נדחק".

 

על ההרתעה שנשחקה לטענתו בעקבות צוק איתן, אמר יו"ר ישראל ביתנו: "שנה עברה מאז צוק איתן, וראינו שלושה טילי גראד נוחתים בדרום הארץ. יש פגיעה בהרתעה הישראלית מאז צוק איתן, אף אחד לא סופר אותנו - לא בעזה, לא בסיני, ולא בווינה במו"מ (עם איראן). פירקו את משרד חוץ, עשו בו לינץ', פוגרום. בכל התחומים אין בעל בית ואין אסטרטגיה, אנחנו לא יוזמים ולא מובילים אלא רק מגיבים".

  

ליברמן האשים כי מדינת ישראל קיבלה "דמי שתיקה" עבור חמאס: "הם מייצרים טילים וחופרים מנהרות 24 שעות, 7 ימים בשבוע, ואנחנו מאפשרים להם כי זה נותן כביכול שקט. הממשלה קונה ככה שקט מחמאס".

  

הוא אמר עוד כי לצוק איתן נגררה ישראל בלי כוונה או הגדרת יעדים ברורה למלחמה: "אמרתי לראש הממשלה - 'אם אתה לא מתכוון לסיים ולהפיל את שלטון החמאס ולמגר אותו, אל תתחיל. אסור לעצור באמצע. אם אי אפשר לסיים עדיף לא להתחיל'".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x