$
בארץ

דרעי: "יש לערוך שינויים במתווה הגז, אני לא בורח מאחריות"

דרעי, שהפתיע כשסירב לאשר את ההסכם בקבינט בניגוד לעמדת הממונה על ההגבלים, אמר על הצעד שלו: "הציבור והכנסת צריכים להיות חשופים למתווה הגז"

אורי תובל 12:3802.07.15

"מתווה הגז הוא טיוטה לדיון, אני לא רואה אותו סוף פסוק ויש שינויים שצריך לעשות בכל הנוגע לפיקוח על מחיר הגז ודברים אחרים", כך אמר היום (ה') שר הכלכלה אריה דרעי בסיור שערך בדרום.

 

"אף אחד לא אומר שמתווה הגז הוא טוב”, אמר שר הכלכלה אריה דרעי בסיור בדרום. "גם אלה שמגנים עליו אומרים שזה הרע במיעוטו. את הגז בלווייתן גילו ב-2009, שש שנים הלכו לאיבוד ואנחנו באים עכשיו להציל את מה שאפשר להציל".

בדיוק לפני שבוע הדהים דרעי בישיבת הקבינט כשהודיע שהוא מסרב להפעיל את סמכותו לפי סעיף 52 בחוק ההגבלים העסקיים ולאשר בעצמו את ההסכם עם נובל אנרג'י ודלק – בניגוד לעמדתו של הממונה על ההגבלים דיוויד גילה. ביום שני נכשלה הממשלה בניסיון להעביר בכנסת את הסמכות הזאת מדרעי לממשלה, וכעת לא ברור כיצד יקדם ראש הממשלה בנימין נתניהו את ההסכם.

 

 

אריה דרעי. "הגז הוא לא נושא ששר אחד, אפילו גדול כמוני, ייקח על כתפיו" אריה דרעי. "הגז הוא לא נושא ששר אחד, אפילו גדול כמוני, ייקח על כתפיו" צילום: עמית שעל

 

דרעי התייחס לצעד שלו. "הנושא של הגז מאוד מורכב. אנו חושב שהציבור, הממשלה והכנסת חייבים להיות חשופים אליו. זה לא נושא שגומרים בקבינט”, אמר. "זה לא נושא ששר אחד, אפילו גדול כמוני, ייקח את זה על כתפיו. זה נושא שכולם צריכים לשאת בנטל הזה. גם אני, לא בורח מאחריות”. דרעי הוסיף כי "חברות הגז צריכות להיות חשופות מול כל גופי הממשל וצריך לשמוע את ההערות שלהן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x