$
בארץ

דרעי צפוי למנות מחליף זמני לממונה על הגבלים

חודש לאחר הודעת הפרישה של דיויד גילה טרם מונתה ועדה לאיתור המחליף. בסביבתו של דרעי מעריכים כי בשלב הראשון ימונה ממלא מקום. המועמד המוביל הוא אסף אילת, הכלכלן הראשי ברשות שהתנגד לעמדתו הלוחמנית של גילה בעניין הגז

הדס גליקו 07:0102.07.15

שר הכלכלה אריה דרעי צפוי למנות מחליף זמני בלבד לממונה על הגבלים עסקיים דיויד גילה, שיעזוב את התפקיד בסוף אוגוסט. המועמד המוביל למחליף הזמני הוא ד"ר אסף אילת, הכלכלן ראשי ברשות, המשמש כיום כממלא מקומו של גילה. ההחלטה האם למנותו כממלא מקום זמני כפופה עדיין לאישורו של שר הכלכלה אריה דרעי. לפי מקור במשרד הכלכלה, לגילה לא ימונה מחליף קבוע בטווח הזמן הקרוב. 

 

 

אילת החליף את הכלכלן הראשי ברשות שלומי פריזט שפרש בתחילת 2013. קודם לכן שימש כסגן הכלכלן הראשי מאז אפריל 2012 וכראש חטיבת התחרותיות. הוא בעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה מהאוניברסיטה העברית ותואר דוקטור מאוניברסיטת סטנפורד ומתמחה במחקר בהגבלים עסקיים. אילת יעץ לגילה להסכים עם יתר הרגולטורים בנושא מתווה הגז.

 

דיויד גילה. הממונה היוצא דיויד גילה. הממונה היוצא צילום: עמית שעל

 

גילה הודיע על פרישתו מהתפקיד בסוף מאי 2015 על רגע התנגדותו למתווה הגז. גילה נימק את החלטתו לפרוש במילים "הממשלה ובפרט משרד ראש הממשלה, משרד האוצר ומשרד האנרגיה יעשו כל שביכולתם כדי לקדם את המתווה המתגבש בימים אלה בתחום הגז הטבעי – מתווה שאני משוכנע שלא יביא תחרות בשוק חשוב זה".

 

למרות שבבורסת השמות כבר הוזכרו שמותיהם של כמה מועמדים, בינתיים מכחישים במשרד הכלכלה כי נערכו פגישות

של השר עם מועמדים כאלה. כרגע מסתמן שבמשרד הכלכלה לא מתכוונים להאיץ את התהליך למציאת ממונה קבוע.

תהליך המינוי של הממונה הקבוע צפוי להיות תהליך משולב של חטיבת המכרזים בנציבות שירות המדינה ומשרד הכלכלה. כרגע טרם גובשה ועדת האיתור ובמשרד הכלכלה ובנציבות המדינה לא מספקים מידע באשר להרכב ועדת האיתור כאשר תקום.

 

מנציבות שירות המדינה נמסר כי "הבקשה בנדון הגיעה ממשרד הכלכלה לפני כשבועיים, נבחנה על ידי הגורמים המקצועיים בנציבות והטיפול בה הסתיים בימים אלה. המודעה בנושא ועדת האיתור תפורסם בימים הקרובים. ככל שיהיה צורך במילוי מקום, על פי החוק המינוי אמור להיעשות על ידי השר הממונה, בהתייעצות עם נציב שירות המדינה. לפיכך יש להפנות שאלות בנושא זה למשרד הכלכלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x