$
בארץ

נתניהו: "דיויד גילה הוא היחיד שהתנגד למתווה משק הגז"

ראש הממשלה הגיב להתפטרות הממונה על ההגבלים ואמר כי "המתווה מבטיח גם תחרות וגם את הוצאת הגז מהים, מושך משקיעים ולא מבריח אותם וגם מספק אינטרסים מדיניים חשובים של ישראל"

אורי תובל 15:4825.05.15

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (ב') בפתח ישיבת סיעת הליכוד בכנסת להתפטרות דיויד גילה, הממונה על ההגבלים העסקיים, ואמר כי הוא תומך במתווה שהציג הצוות בראשות ראש המועצה הלאומית לכלכלה יוג'ין קנדל לשינוי הבעלות במשק הגז.

 

"אני מעריך מאוד את עבודת הממונה אך הוא היה היחיד שהתנגד למתווה בין כל אנשי המקצוע", אמר נתניהו.

 

דיויד גילה. התפטר דיויד גילה. התפטר צילום: אוראל כהן

 

נתניהו הזכיר כי בצוות היו גם ראש אגף התקציבים באוצר (אמיר לוי), מנכ"לית משרד האנרגיה (אורנה האוזמן בכור) הממונה על רשות הגז במשרד האנרגיה (אלכס ורשבסקי) וסגן היועץ המשפטי לממשלה. לדבריו, "המתווה שהציעו מבטיח גם תחרות וגם את הוצאת הגז מהים, מושך משקיעים ולא מבריח אותם וגם מספק אינטרסים מדיניים חשובים של ישראל". לפיכך הדגיש הוא תומך במתווה שקיבל רוב ברור של אנשי המקצוע. "לא נשכפל מה שקרה במדינות אחרות שבהן אומץ קו פופולרי לזמנו, אך הגז נשאר באדמה", סיים נתניהו את דבריו.

 

קנדל כתב כי "אני מעריך את גילה על עבודה משותפת במשך שנים. יחד עם זאת, יש לנו מחלוקת מקצועית בנושא פיתוח משק הגז בצורה מיטבית. המתווה המוצע על ידי הממשלה גובש על ידי מספר משרדי ממשלה העמלים יום יום על קידום תחרות בענפים רבים במשק הישראלי. כלל גורמי הממשלה מקבלים את המתווה, וגילה הוא היחיד שמתנגד לו". 

 

 

גילה פרסם בבוקר הודעה לפיה הוא פורש מתפקידו, זאת על רקע התנגדותו למתווה המסתמן לפירוק מונופול הגז. גילה המכהן בתפקיד כארבע שנים, מאז אפריל 2011 יסיים את תפקידיו בעוד שלושה חודשים. "הודעתי היום לשר הכלכלה על פרישתי מהתפקיד בסוף חודש אוגוסט", כתב גילה בהודעה שהועברה לכלי התקשורת. מניות הגז מגיבות בעליות שערים לאחר ההודעה של גילה. "החלטתי נובעת ממספר שיקולים, שבראשם הידיעה כי הממשלה, ובפרט משרד ראש הממשלה, משרד האוצר ומשרד האנרגיה, יעשו כל שביכולתם כדי לקדם את המתווה המתגבש בימים אלה בתחום הגז הטבעי – מתווה שאני משוכנע שלא יביא תחרות בשוק חשוב זה", נכתב בהודעה שפרסם גילה. "זאת אף במחיר אפשרי של פגיעה בעצמאותה, החשובה מבחינה ציבורית, של רשות ההגבלים העסקיים, או פגיעה ביכולתה של הרשות לבצע מהלכים חד צדדיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x