$
בארץ

הממונה על הנפט לשעבר יעקב מימרן מונה לדירקטור בהזדמנות ישראלית

מימרן, גיאולוג בהכשרתו, כיהן עד 2011 כממונה על ענייני הגז והנפט במשרד התשתיות והיה נציג משרד האנרגיה בוועדת ששינסקי; יחד איתו מונה בוגר אגף התקציבים לשעבר, יהודה סבן, לדירקטור חיצוני

ליאור גוטמן 11:4401.07.15

הממונה על הנפט לשעבר יעקב מימרן מונה לדירקטור בחברת הזדמנות ישראלית. מימרן היה נציג משרד האנרגיה בוועדת ששינסקי שהעלתה את המיסוי המוטל על חברת הגז מכ-37%-62%. יחד עם שאול צמח, מנכ"ל המשרד דאז, הוא הגיש חוות דעת מיעוט כנגד העלאת המיסוי על חברות הגז. ב-2012 הפך מימרן ליועץ בתחום הגז, כאשר שמו הוזכר לפני כשנה כמישהו שהיה לכאורה מעורב בפרשת שר התשתיות לשעבר בינימין בן אליעזר.

 

פרט למימרן מונה לדירקטור חיצוני יהודה סבן, שכיהן על פני מספר חודשים כסמנכ"ל רגולציה של דלק קידוחים ואבנר - שותפויות הגז שפועלות תחת דלק אנרגיה שבשליטת יצחק תשובה. סבן, בוגר אגף התקציבים בעברו, הוביל ביום השאר את הרפורמה בשוק הסלולאר יחד עם שר האוצר היום ושר התקשורת דאז משה כחלון. מינוי שלישי שבוצע היא של מורן צור, לשעבר מנהלת קשרי המשקיעים בשותפויות דלק קידוחים ואבנר חיפושי נפט.

 

יהודה סבן יהודה סבן צילום: יהודה עשור

 

הזדמנות ישראלית מחזיקה כיום בכמה רישיונות ימיים ויבשתיים לחיפושי גז ונפט לרבות רישיון עוז (41.5%), שם פוטנציאל הפקה של כ- 2.5 TCF (טריליון רגל מעוקב) גז טבעי וכ-255 מיליון חביות נפט. עוד מחזיקה השותפות ב- 16% מרישיונות החיפוש "פלאג'יק", שם שוכן בין השאר רישיון "ישי" שחולק על פי ההערכות את מבנה הגז שלו עם מאגר "אפרודיטה" הקפריסאי. במקביל מחזיקה השותפות ב-10% מרישיונות "רועי ו"נטע", בשטח ההיתר הימי "גל",שם פורסם פוטנציאל למציאת 3.2 TCF גז טבעי.

 

רוני הלמן, יו"ר דירקטוריון הזדמנות ישראלית, אמר ש"השינויים שעוברים בימים אלו על משק הגז הישראלי מהווים פוטנציאל ממשי והזדמנות להרחבת פעילותה של הזדמנות ישראלית'. אנו בטוחים כי הצטרפותם של שלושת המומחים בתחום תסייע רבות להתפתחות השותפות ולהגשמת יעדיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x