$
בארץ

שלושה חודשים בלבד אחרי עסקת הענק: יו"ר תנובה החדש מטעם ברייט פוד הסינית התפטר

בן הנג גו הוביל את מכירת תנובה לחברה הסינית לפי שווי של 8.6 מיליארד שקל. בתנובה חוששים כי הרכב הדירקטוריון עשוי להשתנות כעת: "רעידת אדמה שמעלה הרבה שאלות, היה אמור להוביל את האסטרטגיה הסינית בחברה"

גולן חזני 08:0830.06.15

מנכ"ל ברייט דרי הסינית ויו"ר תנובה בן הנג גו הודיע בהודעה שפרסמה תנובה אתמול על התפטרותו מסיבות אישיות.

 

גו הוביל את עיסקת הענק שבה רכשה ברייט פוד את השליטה (77%) בתנובה מידי קרן איפקס ומבטח שמיר לפי שווי של 8.6 מיליארד שקל.

גו, שעמד בראש החברה הבת של ברייט פוד המרכזת את פעילות החלב שלה ושתנובה משמשת כחברה בת שלה, ניהל לפני כחודש בלבד את סידרת הפגישות של מנכ"ל תנובה אריק שור עם ראשי ברייט פוד בסין.

 

בתנובה קיבלו בתדהמה את ההתפטרות, תוך חשש שתשפיע על הרכב הדירקטוריון. גורם בחברה אמר: "מדובר ברעידת אדמה של ממש. התפטרות כזו, שלושה חודשים בלבד לאחר סגירת עיסקת הענק מעלה הרבה סימני שאלה. גו מכיר את תנובה והיה אמור להוביל את האסטרטגיה הסינית בחברה".

 

מימין: שמיר, כהן ובן הנג גו במעמד החתימה על עסקת תנובה מימין: שמיר, כהן ובן הנג גו במעמד החתימה על עסקת תנובה צילום: אוראל כהן

 

משום שברייט פוד היא חברה בבעלות ממשלת סין, אמר גו במהלך המו"מ לרכישת תנובה כי: "אם לא אצליח לרכוש את תנובה אחזור להיות נהג טוק טוק".

 

גורמים בקהילה העיסקית בסין מעריכים כי העזיבה עשויה להוביל להתפטרות גורמים נוספים בתאגיד החלב של החברה, וכי מאחוריה עומדת פרשיה שפרטיה לא נחשפו עדיין.

 

גו הוביל גם את בחירתו של יוסי שחר כנציג ברייט פוד בארץ. שחר, המשמש כדירקטור בחברה, הגיב: "אין לנו שום מידע נוסף מעבר למה שהודיעו לנו אבל בודאות לא תהיה השפעה על תנובה".

 

זהו זעזוע שני בברייט פוד תוך פחות משנה. יו"ר ברייטפוד לשעבר וואנג דזוגנאנג נשלח לכלא באוגוסט 2014 לאחר שהואשם במעילה של 31 מיליון דולר ונטילת שוחד. דזוגנאנג עמד בראש שלוש רכישות נוספות של ברייט פוד, בראשן יצרנית הדגנים הבריטית וויטביקס לפי שווי 1.94 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x