שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חוק הטקסטיל אושר לקריאה ראשונה

החוק אמור להסמיך את הממשלה לקבוע, בתקנות, הוראות בדבר העדפה של תוצרת הארץ ברכישה של טקסטיל עבור מערכת הביטחון והמשרד לביטחון הפנים

הדס גליקו 12:2529.06.15

ועדת החוקה אישרה לקריאה ראשונה את הוראת השעה להעדפת תוצרת הארץ במכרזי מערכת הביטחון. החוק אושר בקריאה טרומית והדיון שהתקים בוועדת החוקה הוא דיון מקדמי לאישור מעבר החוק לקריאה ראשונה. החוק אמור להסמיך את הממשלה לקבוע, בתקנות, הוראות בדבר העדפה של תוצרת הארץ ברכישה של טקסטיל עבור מערכת הביטחון והמשרד לביטחון הפנים. תוקפה של הוראת השעה המקורית שנכנס לתוקף בשנת 2010 היה לשנתיים והיא הוארכה מאז מספר פעמים.

 

מדי צה"ל מדי צה"ל צילום: שאול גולן

 

התקנות קובעות מסלולים שונים להעדפת תוצרת הארץ במכרזים של טקסטיל: לגבי משרד הביטחון וצה"ל ההשתתפות במכרז לרכישת טקסטיל עבור מערכת הביטחון, היא למציעים של הצעות מתוצרת הארץ בלבד. לגבי המשרד לביטחון הפנים, משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר קובעות התקנות כי במכרז לרכישת טקסטיל של המשרד לביטחון הפנים, המשטרה או השב"ס, תינתן להצעות מתוצרת הארץ עדיפות באמת המידה של המחיר, בשיעור של 50%.

 

עוד הוחלט במסגרת הדיון כי משרד האוצר, הביטחון והמשרד לביטחון פנים יבחנו מחד את המסלול העדיף ליצרנים על מנת ליצור הוראה אחידה ומיטיבה עם היצרנים. משרד הביטחון רכש בשנת 2013 טקסטיל בהיקף של כ-88 מיליון וב- 2014 בהיקף של כ-150 מיליון. כאשר רוב הרכישה של טקסטיל נעשית בארץ. על פי הערכות משר הביטחון העדפת התוצרת הישראלית מובילה להטיה מינורית בהיקף של כ-3 מיליון שקל לטובת ייצור ישראלי. המשרד לביטחון פנים רוכש טקסטיל ישראלי בהיקף של כמה עשרות מיליונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x