$
בארץ

הרצוג: "לא ייתכן שחברי הכנסת יצביעו על מתווה הגז בלי לדעת מהו"

ח"כ עיסאוי פריג׳ מבקש מהיועץ המשפטי לכנסת למנוע את ההצבעה היום על העברת סמכויות שר הכלכלה כי "לכנסת לא נמסר כל מידע על מתווה שוק הגז"

ליאור גוטמן 12:1729.06.15

"אני דורש שמתווה הגז ייחשף לעיני הציבור ונבחריו. לא ייתכן שחברי כנסת יצביעו בנושא כה גורלי מבלי ללמוד ולהבין את משמעות הנושא לעמקו בשקיפות ראויה ודיון פתוח. כל דבר אחר הוא ביזוי כבודם של הכנסת והציבור הישראלי" - כך אמר הבוקר (ב) יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג. 

 

 

הדברים נכתבו בדף הפייסבוק שלו, זאת לקראת ההצבעה הערב בדבר העברת סמכויות שר הכלכלה דרעי לשר אחר בכל הקשור להפעלת סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים. סעיף זה מאפשר לשר הכלכלה, או למי שמונה מטעמו, לעקוף את הממונה על ההגבלים אם לנושא מסוים שעל הפרק יש משמעות מדיניות שהיא חשובה יותר לטענת הממשלה משאלת התחרותיות. נושא הגז הוכרז כאחד שכזה אתמול (א') בישיבת הממשלה.

 

בנימין נתניו על רקע מאגר תמר בנימין נתניו על רקע מאגר תמר

 

במקביל, ח"כ עיסאוי פריג׳ (מרצ) שלח הבוקר מכתב ליועץ המשפטי לכנסת עו"ד אייל ינון בבקשה שימנע את ההצבעה היום על העברת סמכויות שר הכלכלה. "הכנסת עתידה להצביע היום על החלטת הממשלה להעביר לידיה את סמכויות שר הכלכלה על פי סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים המאפשרות לשר הכלכלה לעקוף את החלטות הממונה על ההגבלים

העסקיים, כאשר מדובר בסוגיות חוץ וביטחון. בעוד בפני הקבינט המדיני והממשלה הובאו פרטי מתווה המוצע בשוק הגז, אותו מבקשת הממשלה להעביר, בניגוד לעמדתו של הממונה על ההגבלים העסקיים דיויד גילה, לכנסת לא נמסר כל מידע על מתווה שוק הגז. לאור זאת צפויים חברי הכנסת לשמש היום כחותמת גומי בלבד להחלטות הממשלה, ללא שיקבלו את המידע שיאפשר להם לקבל את ההחלטה הנכונה והשקולה. אבקשך להורות ליו"ר הכנסת למנוע את עריכת ההצבעה, עד להעברתו לעיונם של חברי הכנסת של המתווה המוצע על ידי הממשלה בשוק הגז, על מנת שנדע מה תהיינה השלכות הצבעתנו היום", אמר פריג'.

 

יו"ר מרצ זהבה גלאון הכריזה הבוקר על יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כמשתף פעולה עם הקואליציה, זאת לאור ההערכה שהוא וחברי מפלגתו יצביעו בעד העברת סמכויות שר הכלכלה.

 

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אמר הבוקר בראיון ברשת ב' שהוא מתכוון לבקש מרה"מ  שיביא את המתווה המלא לדיון בכנסת וזאת גם אם אין לממשלה חובה חוקית לפעול כך. גפני הודה שחברי הכנסת של יהדות התורה יצביעו בעד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x