$
בארץ

בנק ישראל הטיל קנס של 4.2 מיליון שקל על בנק לאומי על הפרות של חוק איסור הלבנת הון

הקנס הוטל על ידי ועדת העיצומים של הבנק על 9 הפרות של החוק בין נובמבר 2013 למרץ 2014. בחודש שעבר הטילה הוועדה קנס של 1.1 מיליון שקל על הבנק הבינלאומי

תומר ורון 19:3828.06.15
ועדת העיצומים של בנק ישראל בעניין איסור הלבנת הון בראשות המפקח על הבנקים, דודו זקן, הטילה היום (א') קנס של 4.2 מיליון שקל על בנק לאומי. הקנס ניתן על 9 הפרות שונות של הוראות חוק איסור הלבנת הון שהתגלו כחלק מבדיקת ביקורת שעשתה הוועדה בין נובמבר 2013 למרץ 2014.

 

בלאומי ציינו כי לגבי מרבית האירועים שבעקבותיהם הוטלו העיצומים החליטה הועדה לא להטיל קנסות בסכום המקסימאלי המותר בחוק, ולגבי אחד האירועים החליטה שלא להטיל קנס בכלל.

 

דוד זקן, על רקע סניף לאומי דוד זקן, על רקע סניף לאומי צילום: מיקי נועם אלון, צביקה טישלר

 

בחודש שעבר הטילה הוועדה קנס של 1.15 מיליון שקל על הבנק הבינלאומי על עבירות דומות של איסור הלבנות הון ובחודש דצמבר האחרון הטילה הועדה עיצומים בהיקף של 2.3 מיליון שקל על בנק פאג"י מקבוצת הבינלאומי.

 

ועדת העיצומים לתאגידים בנקאיים היא ועדה שהוקמה מכוח החוק, ושבסמכותה, כחלק מאמצעי האכיפה בכל הנוגע לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, להטיל עיצומים כספיים (קנסות), על בנקים וחברות כרטיסי האשראי (עד לגובה של כ-2 מיליוני שקלים להפרה), בגין הפרות של החוק, צווים ותקנות שהוצאו מכוחו. בראש הועדה עומד כאמור זקן, וחברים בה ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, עו"ד פול לנדס, ועו"ד דרור גולדשטיין מהפיקוח על הבנקים.

 

בנק לאומי בתגובה: "הבנק מקפיד על חובות הדיווח לרשות לאיסור הלבנות הון ומדי חודש מוציא מאות דיווחים כנדרש על פי דין. תקלות נקודתיות בנושא דיווחים סובייקטיביים (דיווחים לפי שיקול דעת) עלולות לקרות (כאשר מדובר באירועים שהתרחשו לפני שנת 2013). מאז, הבנק נקט בכל הצעדים הנדרשים על מנת למנוע תקלות נקודתיות בנושא הדיווח".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x