שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

סגן שר הביטחון: הממשלה תהפוך את חוק הטקסטיל הביטחוני לחקיקת קבע

הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הארכת הוראת השעה המחייבת מערכת הביטחון תעדיף במכרזים רכישת מוצרי טקסטיל בישראל

אורי תובל 16:1424.06.15

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הארכת הוראת השעה המחייבת את מערכת הביטחון להעדיף במכרזים רכישת מוצרי טקסטיל בישראל, הצעה שיזמה ח"כ שלי יחימוביץ' לראשונה ב-2010. בדיון הודיע סגן שר הביטחון אלי בן דהן שהממשלה תקדם הצעת חוק ממשלתית שתהפוך את הוראת השעה לחקיקת קבע. החוק אושר ברוב של 38 תומכים וללא מתנגדים.

 

"החוק נחקק ב-2010 ויצר מיד 1,200 מקומות עבודה בפריפריה, בקרית שמונה, בבית ג'אן, בדרום", אמרה יוזמת החוק יחימוביץ'. "אין היגיון מוסרי שחייל צה"ל ילבש מדים שנרכשו בסין. הרי מטרתנו להקטין את האבטלה ושאנשים יתפרנסו בקרוב. החוק לא אוסר את הסכמי הסחר הבינלאומיים". יחימוביץ' הודתה לחברי הכנסת הרבים מכל סיעות הבית שתמכו בחוק מאז 2010.

 

שלי יחימוביץ'. יוזמת החוק שלי יחימוביץ'. יוזמת החוק צילום: אוראל כהן

 

לפי הוראת השעה שהוארכה בחמש שנים, משרד הביטחון ייתן העדפה מוחלטת ליצרנים ישראלים, ואילו המשרד לביטחון פנים על יחידותיו - משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר ומכבי האש - ייתן העדפה למפעלים ישראלים עד רף מחיר הגבוה ב-50% מהצעות של מתחרים מחו"ל. הצעת החוק נולדה לאחר שהתברר שמדים, דגלים וציוד אחר נרכש במזרח הרחוק ובעיקר בסין, ומצד שני מיצרנים ישראליים נמנע מלהתחרות בארצות הברית בשל חקיקת מגן השומרת על יצרני הטקסטיל האמריקאיים – וזאת למרות מזכר ההבנות בין המדינות.

 

בן דהן הודיע כי הממשלה תמכה בהצעת החוק כי "מדובר במטרה חברתית מהמעלה הראשונה". עוד הוסיף סגן השר כי "תפירת בגדי העבודה והמדים נעשית על ידי כעשר מתפרות שרובן מצויות באזורי עדיפות לאומית כגון מצפה רמון ושלומי, חלקן במגזר הדרוזי. בשל חשיבותן של המתפרות, מקצה משרד הביטחון תקציב מיוחד המאפשר את המשך קיומן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x