שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מזכ"ל התנועה הקיבוצית הבא: ניר מאיר

מאיר מקבוצת שילר ניצח הלילה בבחירות לראשות התנועה הקיבוצית ויחליף את איתן ברושי, המכהן כח"כ מהמחנה הציוני. מאיר:"נחזיר את התנועה הקיבוצית אל מוקדי העשייה החברתית בישראל"

שירות כלכליסט 08:4724.06.15

התנועה הקיבוצית החליטה: ניר מאיר ישמש כמזכ"ל התנועה הבא. בתום ספירת 245 קלפיות, שהוצבו ב-258 קיבוצים עולה כי מאיר השיג 45.4% מקולות הבוחרים.

 

מאיר מקבוצת שילר יחליף את המזכ"ל בשנתיים האחרונות, איתן ברושי, שנבחר לאחרונה בבחירות לכנסת ה-20, ומכהן כח"כ מטעם "המחנה הציוני". אחוז ההצבעה הכולל בבחירות עמד על כ-35%.

 

נכון לשעה 12 בלילה טרם התקבלו תוצאות 13 קלפיות ולפיכך לא ניתן להכריז על תוצאות סופיות. יחד עם זאת, מדובר בכ-95% מהקלפיות בהם מוביל ניר מאיר בפער של מעל ל-20% מהמתמודד הבא אחריו, ולפיכך ניתן לראות בניר מאיר כמנצח הגדול של מערכת הבחירות.

 

מול המועמד שנבחר, התמודדו על תפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית גם יונה פריטל מקיבוץ מעלה החמישה, מרקי לוי מקיבוץ זיקים, נגה בוטנסקי מקיבוץ בית השיטה, נימרוד מדר מקיבוץ ניר אליהו. 

 

ניר מאיר. "עומדים בפניו אתגרים עצומים בשמירה על הזהות הייחודית של הקיבוצים" ניר מאיר. "עומדים בפניו אתגרים עצומים בשמירה על הזהות הייחודית של הקיבוצים" צילום: ראובן קופיצ'ינסקי

 

מאיר אמר לאחר שנודעו לו תוצאות הבחירות כי הוא מתכוון להחזיר את התנועה הקיבוצית אל מוקדי העשייה החברתית בישראל: "אני רואה בתפקיד מזכ"ל התנועה שליחות ערכית גדולה שלצידה אחריות עצומה. בפני התנועה הקיבוצית עומדים אתגרים גדולים וגורליים. על מנת לעמוד בהם בהצלחה חובה עלינו לשלב ידיים יחד עם כל הכוחות המרכזיים והאיכותיים שיש לנו להציע. אני מודה מקרב לב לאלפי התומכות והתומכים שהביאו את הניצחון".

 

מאיר, 59, דור שלישי בקבוצת שילר, נשוי לשגית ואב לארבעה ילדים החיים בקיבוץ. בשני העשורים האחרונים מילא מאיר שורה של תפקידי מפתח ביצועיים בתנועה הקיבוצית בהם, יו"ר הארגונים הכלכליים הקיבוציים, יו"ר ברית פיקוח, יו"ר האחזקות בתנובה, יו"ר ביותר מעשרה קיבוצים בהם כפר עזה וניר-עם שבעוטף עזה, חבר מזכירות בתנועה ויו"ר ומנכ"ל חברת ק.מ.ה לניהול קיבוצים. ניר מאיר ייכנס באופן רשמי לתפקידו כמזכ"ל בישיבת מועצת התנועה הקיבוצית שתתקיים שבוע הבא ברמת אפעל.

 

בתום הערב ביקש יו"ר האופוזיציה ח"כ הרצוג לברך את ניר מאיר על זכייתו בהתמודדות. לדבריו של ח"כ הרצוג "ניר הוא אדם מנוסה וערכי, שמשלב חזון מעמיק עם כושר ביצוע מוכח. עומדים בפניו אתגרים עצומים בשמירה על הזהות הייחודית של הקיבוצים והתאמה של הרוח הזו, שבונה ומפתחת את הארץ, לתקופה הסוערת בה אנו חיים והמשך שילובה באחריות ובמנהיגות בחברה הישראלית ביצירתיות והכישרון המאפיינים אותו. אני בטוח שניר יעמוד באתגרים ביצירתיות ומבטיח לו את כל הסיוע שאני והמחנה הציוני נוכל לתת. לחברי ח"כ איתן ברושי שמסיים היום תקופה מלאת הצלחות כמזכ"ל התנועה הקיבוצית אני מאחל הצלחה גדולה בדרכו כחבר כנסת".

 

בשנים האחרונות חזרה התנועה הקיבוצית ממשבר כלכלי ודמוגרפי וכיום מונה אוכלוסיית הקיבוצים כ-165,000 נפשות, המספר הגדול ביותר עד היום, בזכות קליטת הקיבוצים אלפי משפחות, יחד עם שכונות ההרחבה. בתחום הכלכלי נרשמה התייצבות וכיום לא עומד אף קיבוץ בפני הסדר חובות מול הבנקים. היקף ערך הייצור החקלאי בקיבוצים מהווה כ-45% מסך התפוקה החקלאית בארץ, והתעשייה הקיבוצית מהווה 10% מהייצור והייצוא של מדינת ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x