שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

מנכ"ל בנק הפועלים: "אני מסתובב עם מאבטחים כי איימו לרצוח אותי"

ציון קינן העיד בבית המשפט במסגרת הבקשה להוציא צו מניעה נגד עו"ד ברק כהן, פעיל חברתי ב"באים לבנקאים": "37 שנה אני בבנק ומה שמביא אותי לכאן זו הסתה"

זוהר שחר לוי 21:2923.06.15

"אני מסתובב עם מאבטחים כי איימו לרצוח אותי. מה שמביא אותי לבית המשפט, לכאן, זו ההסתה", כך העיד הערב מנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינן בבקשה להוציא צו מניעה נגד עו"ד ברק כהן, פעיל חברתי ב"באים לבנקאים". בסוף השבוע הוציא בית המשפט צו מניעה נגד "באים לבנקאים" - לפי בקשתה של מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח.

 

לבית המשפט הגיעו בשעות ערב כמה עשרות פעילים חברתיים שהמתינו יחד עם עו"ד כהן לבואו של קינן. כשהגיע למקום מנכ"ל בנק הפועלים הוא לווה בקריאות בוז ובצעקות "גנב".

  

לדברי קינן, כהן מטריד ומאיים עליו, ולכן יש לאסור עליו מלהתקרב אליו או ליצור עמו קשר. "יש מסכת של איומים, הצקות, הסתה והדבר הכי חשוב הוא שיש חשש גדול שתסתיים בפגיעה בנפש", אמר בא כוחו של קינן במהלך הדיון.

  

במהלך הדיון הציג בא כוחו של קינן, עו"ד ערן שמעוני, סרטונים שעלו בעמוד הפייסבוק של "באים לבנקים" הכוללים, לדבריו, איומים מפורשים, ובהם איום להגיע לחתונת בנו של מנכ"ל הפועלים.

 

"במאי 2012 נרצחו ארבעה אנשים בסניף בנק הפועלים בבאר שבע", נאמר עוד, "זה נעשה בעקבות פרסומים ברשת, לא בעקבות פרסומים של עו"ד כהן. אומרים גם כאן ש'את האנשים האלה צריך להרוג', זה מה שקורה ברשת. יש איומים מפורשים. אנחנו נמצאים בתיק של הטרדה מאיימת, החוק מאוד ברור".

 

עו"ד כהן הציג לבית המשפט את התגובה לאותו פוסט מסית, ובו השיב לכותב כי "באים לבנקים" מדגישים שהם מנהלים "מאבק עממי לא אלים".

 

ציון קינן בבית המשפט ציון קינן בבית המשפט צילום: אוראל כהן

 

לבקשת עו"ד כהן, עלה קינן לדוכן העדים והשיב לשאלותיו. "אתה זוכר שנפגשנו במסעדה? ישבת עם יו"ר הבנק?".

 

קינו השיב: "אכן ישבתי במסעדת עזורה. ברק הופיע עם קללות וצעקות. מיד בעל המסעדה ראה את זה וראה שבעקבות הקללות והצעקות אנשים יוצאים מהמסעדה. מה קרה שם אחרי זה עם בעל המסעדה אינני יודע. הכפשת את שמי ואת היו"ר. חשוב לי לומר, שהאירועים האלה לא החלו במסעדה. אני כאן אחרי כמה חודשים שלמעשה הבלגתי מהסיבה הפשוטה שאני 37 שנה בבנק, ראיתי אירועים, פגשתי אירועים למיניהם, אבל אני לא יכול להבליג כשעו"ד ברק מגיע לבית העסק של הבן שלי לפני כחודשיים עם חבורה נוספת ומכריז, 'אבא שלך גנב,תצא בן של גנב' ועוד כל מיני. הזעיקו שם את המשטרה. הבנתי, לא הייתי שם, שהוא התעמת גם עם המשטרה".

 

קינן הוסיף: "הגעתי לכאן בגלל משפחתי, בגלל הילדים. הוא התקשר לחמתי, שאינה בקו הבריאות, הקליט את השיחה ואמר שאני מכה את אשתי ועוד כל מיני הערות מזעזעות. הוא התקשר גם לאחות של אשתי וחזר על אותן אמירות ואותן קללות. אחות של אשתי התלוננה במשטרה. הוא עקב אחרי, שם תצפיתנים. אני חושש למשפחתי וחושש שחלילה שזה יגלוש לאלימות. מספיק לראות את הדקות שהגעתי לכאן, את הקללות שהיו. אני מסתובב לצערי עם מאבטחים כי מישהו איים לרצוח אותי. האדם הזה עצור כרגע עד תום הליכים והיו עוד אירועים נוספים".

 

עו"ד כהן: "אני פניתי אליך במסעדה כג'נב' ואמרת לי שאתה אידיוט, לא נראית מוטרד".

 

ברק כהן ברק כהן צילום: אוראל כהן

 

קינן: "אדם שיושב ואוכל עם יו"ר הבנק, מגיע אדם ומתחיל לצעוק בצעקות שבר ואומר את מה שאומר ואחרי זה שואל למה אתה הולך. זה תענוג גדול לשמוע".

 

השופטת אפרת בוסני: "זה מטריד?".

 

קינן: "זה מטריד ומאיים".

 

עו"ד כהן: "האם שמעת מעוד אנשים טענות בציבור שאומרות את מה שאני אומר?".

 

קינן: "מה שמביא אותי לכאן זו ההסתה שאתה גורם לה שמישהו אומר 'לא פחות מגזר דין מוות' שזה אומר אני, המשפחה והילדים, לכן אני בא לבקש סעד מבית המשפט. 37 שנה אני בבנק ומה שמביא אותי לכאן זו הסתה".

 

"החיים והמוות ביד הלשון", הבהירה השופטת בוסני לעו"ד כהן שהעיר הערות בדיון בנוגע לקינן ופעילותו נגדו.

 

"יש כאן קהל רב", סיכם עו"ד שמעוני, "ויש אלמנט חשוב בדיון של יראו ויראו. בהיבט הזה יש חשיבות מאוד גדולה לכך שהמשיב יחויב במקרה זה בהוצאות ריאליות, כדי שגם האנשים הבאים שירצה להטריד את קינן שירתיעו את המטריד הבא".

 

עו"ד כהן: "אני עומד כאן ומאחורי עומדים 8 מיליון יושבי הארץ. קינן ומנהלי הבנקים האחרים צריכים כל יום להגיד תודה שמי שמנהל נגדם מאבק אזרחי ולא אנשים אחרים. אני מכיר את הדין ומחויב לו ואני בלי טובות של אחרים מעולם לא הייתי מעורב באלימות ואדם לידי לא יכול להיות מעורב באלימות".

 

השופטת בוסני: "אתה מתכוון להמשיך את המאבק כמו שהוא?".

 

עו"ד כהן: "אני אמשיך את המאבק כמו שהוא".

  

בבקשה שהוגשה לבית המשפט, טען קינן כי "בשים לב לדפוסי הפעולה של כהן, לאיומיו המפורשים להמשיך ולהטריד אותו ואת משפחתו ולחשש הכבד כי אם מעשי ההטרדה יימשכו תיגרם פגיעה פיסית בקינן". לכן, צוין עוד, "מתבקש בית המשפט לעשות שימוש בסמכותו ולהורות על הוצאת הצווים".

 

"עניינה של בקשה זו", נכתב בבקשה, "בצורך הדחוף לשים קץ למסכת מתמשכת של הטרדות והצקות חמורות ביותר מבית מדרשו של כהן. מזה תקופה ממושכת מטריד הלה את המבקש ואת בני משפחתו, מתנכל להם, מציק להם, מסית נגדם ופוגע באופן חמור ביותר בשלוות חייהם".

 

עוד כתב קינן: "המבקש אינו יכול להבליג עוד. הגיעה העת לשים סוף למסכת ההצקות וההטרדות של כהן. הגיעה העת להשיב לקינן ולבני משפחתו את שלוות חייהם".

 

x