שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

"הפעילות נגד הבנקאים היא לא המשך של המחאה, אלא הטרדה מאיימת"

כך הגדיר הערב יו"ר הפועלים יאיר סרוסי את פעילות קבוצת "באים לבנקאים", על רקע צו ההרחקה שהוצא אתמול נגד פעילי הקבוצה שהפגינו מול ביתה של רקפת רוסק עמינח. סרוסי התייחס גם לשכר הבכירים בבנקים: "בשנים האחרונות יש ירידה בשכר הבכירים"

תומר ורון 20:2920.06.15
"הפעילות של 'באים לבנקאים' זה לא המשך של המחאה החברתית של 2011, אין בפעילות הזאת ביקורת נגד הבנקים אלא יש כאן משהו אחר, בית המשפט הגדיר את זה כהטרדה מאיימת", כך אמר בראיון ל"פגוש את העיתונות" בערוץ 2, נשיא אגוד הבנקים ויו"ר בנק הפועלים, יאיר סרוסי. "זה לא נושא שנוגע רק לבנקאים עצמם, זה מגיע למשפחות, לילדים, לנשים".

אתמול הורתה שופטת בית משפט השלום בתל אביב, טל לוי, על צו הרחקה נגד שלושה מפעילי קבוצת "באים לבנקאים". זאת לפי בקשה שהגישה מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, שטענה כי הקבוצה שמה לעצמה למטרה להפגין נגד בכירי מערכת הבנקאות מול ביתם ובמהלך אירועים פרטיים וגורמת בפעילות להטרדה ולמצוקה של בנותיה.

 

רקפת רסק עמינח בבית המשפט רקפת רסק עמינח בבית המשפט צילום: אוראל כהן

 

"באים לבנקאים" החלה בחודשים האחרונים להפגין מול ביתם של מנכ"לי כל הבנקים במערכת הבנקאית ובאירועים שבהם הם מופיעים וזאת כמחאה על שיטות גביית החובות של הבנקים. באחרונה גייס כהן 30 אלף שקל מהציבור לצורך המשך פעילות הקבוצה.

 

סרוסי שנשאל האם לדעתו האזרחים הרגישו שהם צריכים לעשות משהו קיצוני כדי לערער את השיטה שבה פועלת המערכת הבנקאית ענה כי "יש כאן תופעה וצריך להפריד אותה מביקורת, כל אזרח בישראל צריך לשאול את עצמו אם הוא לא מסכים למשהו מסוים, הוא צריך לנהוג ככה. זה תהליך שמתחיל היום בבנקאים, מחר זה העיתונאים ואחר כך זה יכול להיות גם השופטים".

 

סרוסי התייחס כמו כן גם לשכר הבכירים במערכת הבנקאית ואמר כי "בשנים האחרונות יש ירידה בשכר הבכירים. עדכנו בשנים האחרונות מספר פעמים את מבנה התגמול וכך בנק הפועלים ירד כבר אינו בחמישיה הפותחת בישראל בגובה השכר ונמצא במקום ה-35, וזאת למרות שהבנק הוא מהחברות הציבוריות הכי גדולות במשק".

 

סרוסי שעלות שכרו בשנת 2014 עמדה על 7.9 מיליון שקל הוסיף כי "בסוף השנה אני מחדש את החוזה וגובה השכר שלי יירד במדרגה נוספת".

 

יו"ר בנק הפועלים שיחד עם בנק לאומי שולטים בנתח שוק של 60% מהמערכת הבנקאית הוסיף ואמר כי הוא "לא מתנגד לצעדים של כחלון - אני מצפה לכלכלה חופשית תחרותית תוך שילוב של שמירה על היציבות. בסופו של דבר נגידת בנק ישראל ושר האוצר יקבלו החלטות ואנחנו נמלא כל הוראה".

x