שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

המשטרה: להעמיד לדין על שוחד את אסתר עזריאלי, סגנית מנהל מרכז ההשקעות

עפ"י ממצאי החקירה, עזריאלי קיבלה לכאורה שוחד מחברות כדי שתפעל לטובתן במרכז ההשקעות; תיק החקירה יועבר לפרקליטות לעיון והחלטה

תומר גנון זוהר שחר לוי 14:5118.06.15

המשטרה סבורה שיש די ראיות להעמיד לדין את אסתר עזריאלי, סגנית מנהל מרכז ההשקעות, על עבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים. על פי החשד עזריאלי ביקשה שוחד מחברה בתמורה למענק שתקבל מהמדינה. בנוסף עלה חשד שעזריאל פעלה לדחות בקשות של חברות שלא נענו לבקשתה לקבל טובות הנאה.

 

מרכז ההשקעות, השייך למשרד הכלכלה ומתוקצב על ידו, מיישם את חוק עידוד השקעות הון, בין היתר באמצעות מתן מענקים לחברות העומדות בתנאי החוק. החקירה החלה בעקבות תלונתו של מנכ"ל חברה נגד עזריאלי, על פיה עלה חשד כי דרשה הנחה של 50%, ששוויה עשרות אלפי שקלים, ברכישת מוצר החברה, תוך שברור היה לכאורה מרוח הדברים כי ההנחה מהווה תנאי לקבלת מענק שביקשה חברתו לקבל ממרכז ההשקעות.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: פז בר

 

במהלך החקירה בוצעו חיפושים ונחקרו מעורבים שונים, ועלה כי עזריאלי, שעסקה באותה עת בשיפוץ ביתה, פנתה גם לבעלי תפקידים במספר חברות אשר הגישו בקשות לקבלת מענקים מהמרכז. היא ביקשה מהם לקבל הנחות ניכרות ברכישת מוצריהם, זאת מבלי ליידע את הגורמים הממונים עליה במרכז ההשקעות.

 

ממצאי החקירה מצביעים לכאורה על כך שההנחות שניתנו לעזריאלי היו על מנת שתפעל בעניינים הנוגעים למרכז לטובת אותן חברות אשר העניקו לה את ההנחות. עוד נמצא לכאורה כי חברות שלא נענו לפנייתה מצאו עצמן נפגעות ובקשותיהן נדחו.

 

ראש אגף האגף לחקירות ולמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי, קיבל את עמדת יאח"ה וצוות החקירה לפיה נתגבשה תשתית ראייתית לביצוען של עבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים על ידי עזריאלי. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אשר ליוותה את החקירה, לעיון והחלטה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x