שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מנכ"לית בנק לאומי בבית המשפט: "אני נמצאת כאן כאימא לבנות"

רקפת רוסק עמינח הגישה שלשום בקשה דחופה למתן צו הרחקה נגד עו"ד ברק כהן וחברים נוספים בקבוצת "באים לבנקאים", המפגינה באחרונה מול ביתה

תומר ורון ואופיר דור 10:4818.06.15

מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח הגיעה הבוקר (ה') לבית המשפט השלום בתל אביב בכדי להעיד בפרשה בפני השופטת טלי לוי נגד קבוצת 'באים לבנקאים' ששמה לעצמם מטרה להפגין נגד בכירי מערכת הבנקאות מול ביתם ובמהלך אירועים פרטיים. רוסק-עמינח הגישה שלשום לבית המשפט בקשה דחופה למתן צו הרחקה נגד עו"ד ברק כהן, מייסד פעילות הקבוצה ופעילים אחרים. "אני נמצאת כאן היום כאמא של הבנות שלי היום ולא כמנכ"לית בנק לאומי, תפקידי לוודא שלא יוטרדו ולא יהיו במצוקה. אני מרגישה שכאמא אני צריכה לשמור עליהן ולכן אני כאן", אמרה רוסק עמינח בפתח הדיון. השופטת טל לוי החליטה לקיים את הדיון בדלתיים סגורות.

 


 

בבקשה שהגישה רוסק-עמינח לביהמ"ש נכתב: "בחודשים האחרונים, מאוקטובר לערך, נתונה משפחתי ובמיוחד בנותיי למתקפה חסרת רסן של קבוצה המתכנה 'באים לבנקאים".

 

רקפת רוסק עמינח. התקפה חסרת רסן על משפחתי ובעיקר בנותיי רקפת רוסק עמינח. התקפה חסרת רסן על משפחתי ובעיקר בנותיי צילום: אוראל כהן

 

רוסק-עמינח מפרטת בתצהיר שהגישה מספר אירועים בהם חברי הקבוצה הטרידו את בנותיה והוסיפה כי "לאור ההטרדות הישירות של הבנות, משפחתי נאלצת לעשות שימוש בגורם מקצועי שמתריע על הגעתם של הפעילים לאזור ביתנו, על מנת שבנותיי ימנעו מיציאה מהבית או מכניסה אליו, שעה שהפעילים או מי מטעמם ממתין או אורב בחוץ, וזאת מתוך מטרה לצמצם את התחושות הקשות מההטרדה שנגרמת לבנותיי כתוצאה ממעשים אלה ועל מנת לנסות לצמצם את הנזקים הקשים שעלולים להיגרם להן בשל מעשי הפעילים". עמינח הגישה את צו ההרחקה לאחר שבימים האחרונים איים כהן שיגיע יחד עם פעילים נוספים לאירוע סיום התיכון של בתה הבכורה בכדי להפגין נגדה.

 

"תמיד עדיף להיות במצב שרוצים להוציא אותך מהבית שלהם, מאשר שרוצים להוציא אותך מהבית שלך", מסר כהן בהתייחסו לבקשה שהגישה רוסק עמינח נגדו ולדיון שצפוי להתקיים הבוקר. "אנחנו שוללים כל אלימות, אך הפעילות האזרחית תימשך".

 

לא מדובר רק במנכ"לית בנק לאומי. בחודשים האחרונים פעילי "באים לבנקאים" מפגינים מול ביתם של מנכ"לי כל הבנקים במערכת הבנקאית ובאירועים שבהם הם מופיעים. כהן והפעילים המגיעים לאירועי המחאה מתעדים את הפעילות ומפרסמים את הסרטונים בעמוד פייסבוק של הקבוצה. באחרונה גייס כהן 30 אלף שקל מהציבור לצורך המשך פעילות הקבוצה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x