$
בארץ

דובר רה"מ מייעץ לחברת שראל במאבק על הקנאביס

שראל שכרה את שירותיו של ניר חפץ כדי שיסייע לה במאמציה להשתלט על תחום הקנאביס הרפואי. מגדלי הקנאביס חוששים מהמינוי

גולן חזני 08:3318.06.15

חברת שראל מעלה הילוך במאמציה להשתלט על תחום הקנאביס הרפואי בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי שראל שכרה לפני כחודשיים את שירותיו של היועץ ניר חפץ, ללוות אותה במאבק. חפץ החליף את משרד רימון־כהן־שינקמן פחות משנה לאחר בחירתו.

 

חפץ משמש כדוברם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואשתו שרה, ונחשב כמקורב מאוד לנתניהו. חפץ ליווה את קמפיין הבחירות של נתניהו כיועצו הראשי, ולאחר הבחירות מונה כיועץ לתנועת הליכוד בשכר של כ־30 אלף שקל לחודש. נתניהו משמש בין היתר גם כשר הבריאות, המשרד הדומיננטי בעיצוב המדיניות של הממשלה בנושא הקנאביס הרפואי. מגדלי הקנאביס חוששים כי חפץ יוביל מחדש החלטת ממשלה שתאיים על התעשייה כולה ותעניק את הסדרת נושא הקנאביס הרפואי בידי שראל, למרות ההסתייגות שהביע בית המשפט מהתנהלות המדינה בנושא.

 

קנאביס קנאביס צילום: שאטרסטוק

 

בדצמבר 2013 החליטה הממשלה על הסדרת נושא הקנאביס הרפואי בישראל. ההחלטה כללה נהלים חדשים הנוגעים למערכי הגידול, האיסוף, הבקרה וההפצה של הקנאביס לחולים שצורכים אותו וכן מכרז בו יבחרו 5 מגדלים בלבד שיוכלו לגדל עד 5 שנים בלבד.

 

שראל נבחרה על ידי משרד הבריאות להפוך את הקנאביס לשוק מוסדר, להוצאת מכרזים ליצרנים במקום 8 מגדלי הקנאביס הנוכחיים.

 

ארגון שולחן מגדלי הקנאביס עתר נגד ההחלטה ובית המשפט מתח ביקורת על התנהלות משרד הבריאות בהתקשרות מול שראל, ושופטי בג"ץ הורו למדינה לדון מחדש בתוכנית.

 

משראל נמסר כי "חברת חפץ תקשורת ואסטרטגיה מחליפה את משרד יחסי ציבור רימון כהן שנקמן בעבודה עם חברת 'שראל'". חפץ מסר: "משרד ייעוץ התקשורת בבעלותי מעניק שירותי ייעוץ תקשורת לשראל בתעריף מקובל וסטנדרטי בענף זה. מטרות ההתקשרות הן שיפור התדמית, ייעוץ תקשורתי והגברת המודעות לפועלה של החברה". לגבי טענת ניגוד עניינים אמר חפץ: "הטענה משוללת כל יסוד עובדתי. לא היה ולא נברא".

 

שולחן מגדלי הקנביס הרפואי מוסר: "בית המשפט העליון כבר התריע בנושא שראל. אנו חרדים מהמשך תופעת ההון-שלטון וחדירתו גם בנושא העומד ותלוי כעת בפני בית המשפט העליון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x