$
בארץ

כבל מתערב בפירוק מונופול הגז: דורש מדרעי להגיע לוועדת הכלכלה

יו"ר ועדת הכלכלה שלח מכתב לשר הכלכלה, אריה דרעי, והזכיר לו כי אם בכוונתו לפטור את שותפויות הגז מהסדר כובל עליו להתייעץ בנושא עם ועדת הכלכלה: "אם ראש הממשלה ושר הכלכלה חושבים שהם יכולים להעביר את הסכם הגז בישיבת קבינט הרחק מעיני הציבור - טעות בידם"

אורי תובל 15:3414.06.15

יו"ר ועדת הכלכלה בכנסת, איתן כבל, שלח היום (א') מכתב לשר הכלכלה, אריה דרעי, ובו הוא מזכיר לי כי אם בכוונתו לפטור את שותפויות הגז מהסדר כובל, עליו להתייצב בוועדת הכלכלה ולהתייעץ איתה. "אני מצפה שככל שאתה שוקל ליטול לידיך מסמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים, תיוועץ עם ועדת הכלכלה בלב פתוח ובנפש חפצה", כתב כבל לדרעי. .

 

"אם ראש הממשלה ושר הכלכלה חושבים שהם יכולים להעביר את הסכם הגז בישיבת קבינט הרחק מעיני הציבור - טעות בידם", מסר כבל בהודעה שפרסם. "הגולל טרם נסתם וחובתי לדרוש תשובות והסברים בטרם אישור ההסכם. אמות המידה הציבוריות מחייבות אותנו לעשות רק מה שטוב לאזרחי ישראל ולא להיכנע להסכמים רק בשל לחץ הזמן או שיקולים אחרים. ולכן, יואיל נא שר הכלכלה, ידידי אריה דרעי, להגיע לוועדה, על מנת לענות על שאלה אחת – האם ההסכם הוא טוב לאזרחי ישראל או לא".

 

דרעי. מתבקש להיוועץ עם ועדת הכלכלה דרעי. מתבקש להיוועץ עם ועדת הכלכלה צילום: עמית שעל

 

הקבינט המדיני-ביטחוני ידון השבוע, וייתכן כבר מחר, במתווה שגיבש הצוות בראשות ראש המועצה הלאומית לכלכלה, יוג'ין קנדל, לפירוק המונופול של דלק קידוחים ונובל אנרג'י במאגרי הגז של ישראל. משום שחלק מהגז מיועד לייצוא, הדיון מתקיים בקבינט, הפורום שעוסק בנושאים שיש להם נגיעה לקשרי החוץ של ישראל.

 

אם המתווה יאושר, אמור דרעי להשתמש בסעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים שמאפשר לשר הכלכלה להתערב בהחלטה של הממונה על ההגבלים העסקיים ולהעניק פטור מהסדר כובל בטענה שהדבר נובע משיקולי מדיניות חוץ. "אם שר הכלכלה חושב שהוא יוכל לעקוף את חובת ההיוועצות עם ועדת הכלכלה בטרם קבלת החלטה – טעות בידיו", הבהיר ח"כ כבל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x