שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רישאר בתום הפגישה עם רה"מ: "איננו לוקחים חלק בכל ניסיון חרם"

מנכ"ל אורנג' העולמית הביע בשבוע שעבר רצון לסיים את הקשר עם פרטנר הישראלית; היום אמר כי "הפעולות שאורנג' מבצעת אינן נגועות בשיקולים פוליטיים, אלא באסטרטגיה עסקית של המותג בלבד"; נתניהו: "הזדמנות להעמיד דברים על דיוקם"

אורי תובל ואופיר דור 11:3212.06.15

מנכ"ל קבוצת אורנג' העולמית, סטפן רישאר, נועד הבוקר (ו') עם ראש הממשלה נתניהו, ולפי הודעת החברה "חזר והבהיר שקבוצת אורנג', כמו גם הוא עצמו, אינם לוקחים חלק בכל נסיון חרם שהוא, בישראל או בכל מקום אחר". כזכור, רישאר אמר בשבוע שעבר במהלך נאום בקהיר כי היה רוצה לסיים את הקשר עם המפעילה הישראלית פרטנר "כבר מחר" אם היה יכול, אך בהמשך התנצל על דברים אלה. נתניהו אמר כי "זה לא סוד שהדברים שאמרת בשבוע שעבר נתפסו על ידי רבים כמתקפה על ישראל, ולכן ביקורך כאן הוא הזדמנות להעמיד דברים על דיוקם".

 

רישאר עצמו הביע עניין בשבוע שעבר להעביר את התנצלותו דרך שגרירות ישראל בצרפת, אך נתניהו הורה לא לקבלו, ואמר כי את ההתנצלות יש להעביר בישראל.

 

 

 

לדברי רישאר, שנחת אתמול בישראל, "החזון של קבוצת אורנג', כחברת תקשורת, הוא לחבר אנשים. חרמות אינם עולים בקנה אחד עם סולם הערכים שלנו. הפעולות שאורנג' מבצעת אינן נגועות בשיקולים פוליטיים, אלא באסטרטגיה עסקית של המותג בלבד". באורנג' טוענים כי האסטרטגיה העסקית שלהם היא לא לאפשר לחברות שאינן בבעלותם, כמו פרטנר, להשתמש במותג שלהם. אמירות אלו לא מסתדרות עם העובדה שרק לפני חודשיים חתמה אורנג' על הארכת החוזה שלה עם פרטנר ל-10 שנים נוספות. בעניין זה אמר רישאר, כי "כמו בשאר העולם, אנחנו במשא ומתן עם פרטנר כדי להוציא את המותג שלנו כדי שנוכל להמשיך לפתח אותו עם אסטרטגיה גלובלית אחת. זהו לב אי ההבנה בנוגע לדברים שאמרתי. אני שב וחוזר על כך שאורנג' תמשיך להשקיע בחברות שיש לה בישראל".

 

 

רישאר במהלך ביקורו בישראל, אתמול רישאר במהלך ביקורו בישראל, אתמול צילום: דניאל בר-און

 

 

רישאר לא ייפגש עם אנשי חברת פרטנר במהלך ביקורו ולא נעשה ניסיון מצידו ליזום מפגש כזה. שתי החברות, פרטנר ואורנג', החלו בימים האחרונים במגעים ביחס להמשך הקשר ביניהן בנוגע להפעלת המותג. בפרטנר צפויים לדרוש פיצוי כספי גדול בתמורה לוויתור על המותג בו הם משתמשים מיום הקמת החברה ב-1998.

 

 

 

לדברי רישאר, הוא חש "חוסר נוחות רבה כשראה את התוצאות של אי-ההבנה והעיוות של הצהרותיו בנוגע ליישום האסטרטגיה העולמית הנוגעת למותג. אני מצטער מאוד על התוצאות שנבעו מהפירוש של דבריי וההקשר שבו נאמרו. החזון של אורנג' הוא לקשר בין אנשים וזה בדיוק ההיפך ממעורבות בחרם או בכל מחלוקת פוליטית. פעולותינו לא מונחות על ידי מטרות פוליטיות אלא על ידי יעדים עסקיים וכלכליים. זה מגוחך לכן לחשוב שההחלטות העסקיות שלנו לגבי ישראל נובעות מלחץ פוליטי".

הודעת אורנג' מהשבוע שעבר בנוגע להמשך יחסיה עם פרטנר הגיעה לאחר לחץ מצד גורמים פרו-פלסטינים ובעולם הערבי, שטענו שאורנג' משתפת פעולה עם מפעל ההתנחלויות כשהיא מספקת שירות סלולרי ביהודה ושומרון, ומציבה אנטנות על קרקע שהושגה שלא כדין.

 

מאוחר יותר פגש רישאר את הנשיא לשעבר שמעון פרס, ואמר לו כי "כאדם שהקדיש את חייו למפעל השלום, אנחנו שותפים להכרה בחשיבותה של התקשורת כמפתח למאמץ המשותף לשלום".

 

 

רישאר עם הנשיא לשעבר פרס רישאר עם הנשיא לשעבר פרס צילום: דניאל בר און

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x