שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עתירה ראשונה לבג"ץ נגד מינויה של חדוה בר למפקחת על הבנקים

חברי קבוצת צדק פיננסי יוצאים בעתירתם נגד מינויה של בר שכיהנה בתפקיד בכיר בבנק לאומי: "מדובר בבנק שהורשע בעבירות חמורות רק בעת האחרונה. מינוי כזה מערער באופן משמעותי והרסני את אמון הציבור בפיקוח על הבנקים, בנק ישראל ומוסדות השלטון כולם"

תומר ורון 13:2010.06.15
פחות מיממה מאז הודעת בנק ישראל, חברי קבוצת "צדק פיננסי" עתרו היום (ד') לבג"צ נגד מינויה של חדווה בר לתפקיד המפקחת על הבנקים. הסיבה: בר מגיעה לתפקיד מבנק לאומי.

 

"עובדת היותה של ד"ר חדוה בר, מנהלת בכירה בקבוצת לאומי, ובפרט בבנק לאומי, שהוא אחד משני הבנקים הגדולים בישראל, ואשר הורשע בעבירות חמורות רק בעת האחרונה (אותן עבירות שכרגע נמצאות בבדיקה על ידי המפקח על הבנקים והרגולטורים בישראל), הופכת את מינויה של בר למפקחת על הבנקים לבלתי-סביר בצורה קיצונית", כתבו בעתירה. "מינוי כזה מערער באופן משמעותי והרסני את אמון הציבור בפיקוח על הבנקים, בבנק ישראל ובמוסדות השלטון כולם, ומאיים על יציבות המערכת הפיננסית והבנקאית, וכן פוגע אנושות בתקנת הציבור".

 

חדוה בר. מתוך עתירת קבוצת צדק פיננסי: "מינוי כזה מערער באופן משמעותי והרסני את אמון הציבור בפיקוח על הבנקים, בבנק ישראל, ובמוסדות השלטון כולם" חדוה בר. מתוך עתירת קבוצת צדק פיננסי: "מינוי כזה מערער באופן משמעותי והרסני את אמון הציבור בפיקוח על הבנקים, בבנק ישראל, ובמוסדות השלטון כולם" צילום: רון קדמי

 

את העתירה הגישו הראל פרימק, מיקה צור, גיא יוחנן ואסף שגיא, חברי קבוצת "צדק פיננסי" באמצעות עו"ד תומר ברם.

 

אתמול כאמור הודיעה נגידת בנק ישראל כי היא בוחרת בחדוה בר, מנהלת הסיכונים הראשית בבנק לאומי ועובדת הבנק ב-6 וחצי השנים האחרונות לתפקיד המפקחת על הבנקים החדשה שתחליף את דודו זקן.

 

בר עבדה קודם לכן בבנק ישראל במשך 12 שנים, היא החלה את עבודתה ככלכלנית בפיקוח על הבנקים ב־1993 והתקדמה לתפקיד ראש תחום שוק ההון במחלקת המחקר של הבנק. במהלך שנותיה בחטיבת המחקר היא פרסמה עשרה מחקרים, ועבדה על הדוקטורט שלה באוניברסיטה העברית שעוסק בממשל תאגידי בבנקים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x