$
בארץ

נשיא Shell לשעבר בכנס הרצליה: "אל תאמינו למי שאומר שיש לכם יותר מדי אנרגיה"

ג'ון הופמייסטר קרא לישראל לשמור על עצמאותה בתחום האנרגיה: "בעתיד, מדינות כמו ארה"ב או ישראל, שלא ישמרו לפחות שליש מהביקוש לנפט לגז, יסתכלו אחורה בחרטה"; לעומתו, יו"ר המכון לתכנון כלכלי אמר שמחירי הגז יהיו גבוהים בגלל ש"הממשלה רוצה להיות שותפה עוד לפני שמישהו הרוויח"

הדס גליקו 15:4208.06.15

נשיא ענקית האנרגיה "של" (Shell) לשעבר, ג'ון הופמייסטר, קרא היום (ג') לישראל לשמור על עצמאות אנרגטית ולהיזהר בייצוא גז טבעי.

 


 

לדברי הופמייסטר, שאמר את הדברים בכנס הרצליה, אסור לישראל להאמין למי שאומר שיש להיותר אנרגיה ממה שתצטרך. "אם לא תהיו עצמאים אף אחד לא יעזור לכם", הזהיר הופמייסטר בפאנל בנושא אנרגיה בכנס הרצליה ה-15. "בעתיד, מדינות כמו ארה"ב או ישראל, שלא ישמרו לפחות שליש מהביקוש לנפט לגז, יסתכלו אחורה בחרטה".

 

לעומתו, יו"ר המכון הישראלי לתכנון כלכלי, יוסי הולנדר, מתח ביקורת על מדיניות מיסוי הגז של הממשלה. "הממשלה החליטה שהיא רוצה להיות שותפה עוד לפני שמישהו הרוויח. בגלל זה מחירי הגז בישראל יהיו גבוהים".

 

עמוס הוכשטיין, השליח המיוחד לנושאי אנרגיה של מחלקת המדינה האמריקנית, טען שישראל בזבזה זמן רב בקביעת המדיניות הרגולטורית שלה לנושא הגז. "חלון ההזדמנויות ייסגר מתישהו. יש הרבה דיבור על תחרות, אבל כדי שתהיה תחרות צריך שקיפות ומחויבות רגולטורית שההסכמים וההסדרים שייקבעו יישמרו גם בעוד שנים. אתם צריכים לגרום למשקיעים להישאר".

 

מאגר הגז תמר מאגר הגז תמר צילום: יח"צ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x