$
בארץ

נתניהו: "כחלון מביא שורה של צעדים נועזים בתחום הדיור"

ראש הממשלה, שר האוצר ובכירים בממשלה וברשויות המקומיות קיימו היום דיון מקדים לקראת הכינוס הראשון של קבינט הדיור שיערך מחר; כחלון: "אחד היעדים המרכזיים שלנו הוא הזוגות הצעירים"

אורי תובל 20:0407.06.15
ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (א') דיון על הורדת מחירי הדיור, בהשתתפות שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי יואב גלנט, השר להגנת הסביבה אבי גבאי, יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, ונציגי משרדי ראש הממשלה, האוצר, הפנים ובנק ישראל. הישיבה נערכה לקראת כינוסו הראשון של קבינט הדיור שבראשו עומד כחלון, מחר בצהריים.

 

על פי ההודעה, בישיבת הקבינט מחר תאושר העברת מינהל התכנון למשרד האוצר. אולם נראה כי הישיבה היום עסקה בתוכנית מקיפה יותר. "כלכליסט" פירסם בשבוע שעבר, כי בכוונת כחלון להאיץ את שחרור הקרקעות ואת תוכנית מחיר למשתכן, כשבמקביל יובאו לישראל 20 אלף פועלים מסין, ויוטל מס רכישה אחיד של 8% על רכישת דירה שנייה. כמו כן, לא יחודשו עוד אישורים להשתמש בדירות כמשרדים (שימוש חורג). להערכת משרד האוצר, כ-100 אלף דירות בישראל משמשות למשרדים.

 

לפי הדיווח ממשרד ראש הממשלה, הישיבה בראשות נתניהו נמשכה שעתיים ותימשך גם מחר בבוקר, עוד לפני ישיבת קבינט הדיור. "התחייבנו לעשות הכל כדי להוריד את מחירי הדיור. המדד האמיתי שצריך להסתכל עליו זה כמה מכפלות של משכורות זוג צעיר צריך להשקיע כדי לקנות דירה. אנחנו הולכים לטפל בשלושת אמצעי היצור - הקרקע, כוח האדם וההון". נתניהו אמר כי כחלון מביא שורה של צעדים שאותם הגדיר "נועזים". יש כאן דרך חדשה, שתצליח".

 

כחלון אמר כי, "אחד היעדים שלנו הוא למצוא פתרונות לזוגות הצעירים. אנחנו מתעסקים בעיקר עם היצעים, בעיקר עם פתיחת השוק, בעיקר עם שיווק קרקעות, בעיקר עם תכנונים. מתכוונים להגדיל את התכנונים בצורה דרמטית".

 

שר האוצר, משה כחלון. ישיבה ראשונה של קבינט הדיור תיערך מחר שר האוצר, משה כחלון. ישיבה ראשונה של קבינט הדיור תיערך מחר צילום: אלעד גרשגורן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x