$
בארץ

ביום שני - קבינט הדיור צפוי לאשר את מעבר מנהל התכנון ממשרד הפנים לאוצר

המעבר לאוצר נקבע כבר בהסכמים הקואליציוניים בין מפלגת הליכוד לכולנו. יו"ר מנהל התכנון יקבל שכר ברמה של מנכ"ל משרד ממשלתי

עמרי מילמן 16:2704.06.15

ביום שני צפוי לאשר קבינט הדיור את מעבר מנהל התכנון לאוצר. על פי תזכיר החוק שהופץ היום (ה') על ידי האוצר, מנהל התכנון, שנמצא באחריות משרד הפנים, יוגדר כיחידת סמך של משרד האוצר, כאשר הוא ישמור על המבנה הנוכחי שלו. המעבר למשרד האוצר נקבע כבר בהסכמים הקואליציוניים בין מפלגת הליכוד לכולנו.

 

עוד עולה מתזכיר החוק כי יושבי הראש של הוועדות המחוזיות יוגדרו כעת כעובדי משרד האוצר. וכי למנהל התכנון ימונו כעת יועץ משפטי משלו וחשב. עם זאת, גיוס עובדים למנהל התכנון לא יהיה דרך משרד האוצר אלא ישירות דרך נציבות שירות המדינה.

 

מלבד מעבר מנהל התכנון תעלה לאישור קבינט הדיור גם ההצעה להקים את מטה הדיור במשרד האוצר, שבראשו יעמוד אביגדור יצחקי.

 

משה כחלון משה כחלון צילום: אלעד גרשגורן

 

עוד נקבע בהחלטה, כי מנהל מנהל התכנון ויו"ר מטה הדיור יקבל שכר בדרגת מנכ"ל משרד ממשלתי, כמו ראשי האגפים באוצר - במידה ונציב שירות המדינה והממונה על השכר יאשרו.

 

מטה הדיור אמור לרכז את פעילותם של הגופים השונים בתחום הדיור, כמו רמ"י, אגף תקציבים, חשכ"ל, משרד הבינוי, רשות המסים, וחברות כמו דירה להשכיר ועמידר.

 

מלבד זאת, יוכרזו בקבינט הדיור ביום שני מתחמים לדיור, לתכנון בותמ"ל (ועדה לקידום מתחמים מיוחדים) בהיקף כולל של מעל 20 אלף יחידות דיור, בין היתר בקריית גת, נתניה, באר שבע, בסמת טבעון ותמרה. בנוסף יאושרו תוכניות מתאר ארציות (תמ"א) על פי החלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה המחייבות החלטת ממשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x