$
בארץ

סגן היו"ר: אורן חזן שובץ לוועדות הכי חשובות

זכה בכל הקופה: הלחץ הכבד של מספר 30 ברשימת הליכוד העניק לו תפקידים קריטיים בממשלת ה-61 של נתניהו, בה לכל ח"כ יש תפקיד מכריע. חזן יכהן כסגן יו"ר הכנסת, וכן כחבר ועדת חוץ וביטחון וועדת הכספים

מורן אזולאי, ynet 17:0001.06.15
חבר הליכוד האחרון שנכנס לכנסת זכה בכל הקופה: ח"כ אורן חזן, מספר 30 ברשימת הליכוד, יכהן כסגן יו"ר הכנסת, וכן יהיה חבר בשתי הוועדות היוקרתיות ביותר - ועדת חוץ וביטחון וכן ועדת הכספים. חבר הכנסת הטרי איים לא להצביע לצד הקואליציה בהצבעות חשובות לאחר לבקשתו להיות מרכז הקואליציה בוועדת הכספים וחבר הוועדה לא נענתה - והלחץ הכבד שלו עשה את שלו והעניק תפקידים חשובים בממשלת ה-61 של בנימין נתניהו, בה לכל ח"כ יש תפקיד מכריע.

לאחר שבליכוד סירבו לבקשתו זו ושיבצו אותו רק כחבר הוועדה לביקורת המדינה, דרישותיו השתנו. חזן, שלטענת מקורביו היה היחיד מבין חברי הכנסת שהעביר דרישות צנועות יחסית, זעם על היחס המזלזל והעביר מסר בחזרה לפיו הקואליציה לא תוכל לבנות עליו בהצבעות החשובות לה.

 

 איור: יונתן וקסמן

 

בשיחה שהתקיימה בין ניר חפץ, מקורבו של ראש הממשלה, לחזן ניסה חפץ להסביר לו כי העובדה שהפך לחבר כנסת היא בזכות נתניהו שסייע לו. חזן, לפי גורמים בליכוד, לא התרשם והבהיר במהלך השיחה כי לא רק שההישג שלו הוא אישי ואינו קשור לראש הממשלה, אלא שגם דרישותיו הראשוניות לתפקיד השתנו כעת והוא אמר כי אינו מתכוון להסתפק בהן. בסופו של דבר זכה חזן לקבל את התפקיד היוקרתי של סגן יו"ר הכנסת ושובץ לשתי הוועדות החשובות ביותר - ועדת החוץ והביטחון וכן ועדת הכספים. חזן יהיה חבר גם בוועדת הכנסת ובוועדה לביקורת המדינה.

 

בנוסף הוחלט בליכוד כי ח"כ בני בגין, שנאלץ להתפטר מתפקידו כשר בלי תיק בממשלה, יכהן כחבר ועדת החוקה. ח"כ מיקי זוהר יהיה ממלא מקום יו"ר הקואליציה. ח"כ דוד אמסלם יהיה יו"ר ועדת הפנים. ח"כ דוד ביטן יכהן במשך שנה כחבר בוועדת הכנסת ואז יחליפו ח"כ אבי קיש. ח"כ אברהם נגוסה ישמש כיו"ר ועדת הקליטה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x