שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

טלטלה בארגוני הפשע: עשרות עבריינים נעצרו, חשודים בכמה מקרי רצח חמורים ביותר

לפחות 50 עצורים בתום חקירה מסועפת וחובקת עולם שזכתה לשם "פרשה 512". המשטרה פשטה על בתי החשודים בכל רחבי הארץ הקשורים למעשי רצח ופשע מהחמורים שהיו בישראל. השוטרים תפסו נכסים, מכוניות וחשבונות בנק לקראת חילוט

כתבי ynet 12:5718.05.15
מכה אנושה לארגוני הפשיעה בישראל: המשטרה הודיעה כי ערכה הבוקר (יום ב') פעולה נרחבת בארגוני פשיעה מרכזיים שבמהלכה עצרה עשרות עבריינים. במשטרה טוענים כי העצורים נקשרים לכמה ממעשי הרצח והפשע מהחמורים שאירעו במדינה. החקירה הסמויה התנהלה בשנים האחרונות ועל רובה מוטל עדיין צו איסור פרסום.

 

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו סיפק מוקדם יותר רמז בכנס לשכת עורכי הדין באילת לפרשה חמורה שעומדת להיחשף במסגרת המאבק בפשע המאורגן בישראל: "בימים הקרובים תתפרסם חקירה מהיותר גדולות ומשמעותיות שישראל ניהלה אי פעם בתחום ארגוני הפשיעה במדינת ישראל". דנינו הבהיר שאינו יכול להרחיב בנושא בגלל צווי איסור פרסום.

 

בשנים האחרונות היו אחראים ארגוני פשע לשורת מעשים קשים, שכללו בין היתר חיסולים ופיגועים פליליים שהסעירו את המדינה ושלא פוענחו עד היום.

 

המפכ"ל יוחנן דנינו והיועמ"ש יהודה וינשטיין המפכ"ל יוחנן דנינו והיועמ"ש יהודה וינשטיין צילום: אוראל כהן

 

דובר המשטרה ציין בהתאם להחלטת בית משפט השלום בראשון לציון, שהתיר לפרסם את קיומה של החקירה המכונה "פרשה 512" בניהול להב 433 ביאחב"ל וימ"ר תל אביב כי "עניינה של הפרשה – שורת אירועים וחשדות לביצוע עבירות בארץ ובחו"ל, בתחומי הפשיעה החמורה והמאורגנת ובהן אלימות וסמים על ידי עשרות חשודים ומעורבים, חלקם מזוהים עם פעילות ארגוני פשיעה".

 

כמו כן נמסר בהודעת דובר המשטרה כי "כוחות רבים פשטו בסיוע כוחות ממחוזות המשטרה השונים על בתיהם של עשרות חשודים ומעורבים ברחבי הארץ, חלקם מזוהים עם פעילות ארגוני פשיעה. הכוחות ערכו חיפושים בבתי החשודים ועיכבו כ-50 מהם לחקירה ביחידה. במסגרת הפעילות נתפסו כלי רכב, נכסים וחשבונות לצורך בקשות חילוט". החשודים יובאו להארכת מעצר מחר.

 

דנינו ציין לטובה את ביצועי משטרת ישראל: "ראינו ירידה דרמטית בפשיעה. גם בחמורה והמאורגנת ואירועי הרצח שהיו הנמוכים זה שני עשורים, גם במעשי השוד, הירי הפלילי. אתם לא קוראים את כל הדברים האלה. בשבוע שעבר קראתי כותרת: כל שלושה ימים נרצח אדם בישראל. בכותרת המשנה - החדשות הטובות הן שזה המספר הנמוך ביותר בשני העשורים האחרונים". דנינו אמר כי בארצות הברית רוצחים פי 4.5

 

מבישראל לכל אלף תושבים, ובישראל היו בשנה האחרונה - לדבריו - פחות מעשי רצח מבשוויץ.

 

הוא דיבר על כך שהמאמץ נגד ארגוני הפשיעה מחייב בין היתר גם אכיפה כלכלית שבה השקיע במשך הקריירה שלו, "בשנה שעברה שמנו יד על 434 מיליון שקלים בקרב העבריינים במדינת ישראל. השקענו הרבה בשירות לציבור. חשוב שתדעו שיש לנו משטרה איכותית. מי שרוצה אביא לו את הראיות בחוץ. יש לי את כל ההוכחות לכך ומספיק שתראו את הטלפונים שאני מקבל ממפכ"לים בעולם".

 

דנינו התייחס בדבריו לסיום כהונתו המתקרב. לדבריו, "מעבר לאירועים הדרמטיים שאפשר היה לראות בהם את הדרך הנחושה שקבעתי עם כניסתי לתפקיד, אמרתי 'לא תהיה העלמת עין, יש לנו דרך ומי שלא ילך איתנו לא תהיה בה דרגתו אשר תהיה'. אני חושב שהוכחתי את מה שהתכוונתי במשפטים האלה. אני מאוד מקווה שהבאים אחריי ימשיכו בקו הזה, הדרך כמו שאמרה לאה גולדברג חזקה מההולכים בה, מי שלא הולך בה לא יהיה איתנו".

 

כתבו: אלי סניור ואביאל מגנזי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x