$
בארץ

ביום הראשון לעבודת הממשלה: נתניהו פיטר את מנכ"ל משרד התקשורת

ראש הממשלה הודיע לאבי ברגר על פיטוריו בשיחת טלפון ועדכן אותו כי נמצא לו מחליף, ככל הנראה ראש לשכתו לשעבר עו"ד שלמה פילבר

אופיר דור 19:1217.05.15

כאשר הרפורמה בשוק התקשורת הקווית נמצאת ברגע המכריע ביותר שלה, החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו, המכהן גם כשר התקשורת, במפתיע על פיטוריו של מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר. נתניהו לא בזבז זמן כדי להדיח את ברגר ועשה זאת כבר ביום העבודה הראשון לכהונת הממשלה.

 

ברגר, שנחשב לאחד המנכ"לים המוערכים והמקצועיים שכיהנו במשרד התקשורת, עוד קיים ישיבות עבודה היום עד שעות הצהריים בטרם הגיעה השיחה ממשרד ראש הממשלה. מחליפו של ברגר צפוי להיות עו"ד שלמה פילבר, לשעבר ראש לשכתו של נתניהו בתקופת כהונתו הראשונה כראש ממשלה וראש מועצת יש"ע לשעבר. נתניהו הודה בשיחה לברגר ועדכן אותו כי מצא לו מחליף.

 

אבי ברגר מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר מנכ"ל משרד התקשורת צילום: אבי אוחיון לע"מ

 

בימים אלו מוביל ברגר בנחישות את הרפורמה במסגרתה מחויבת בזק לפתוח את תשתיות הקוויות שלה לשימוש מתחרים. היום החל השלב השני של הרפורמה במסגרתו הפך הממשק בין בזק לספקי האינטרנט לאוטומטי, מה שיאפשר מעבר מהיר של הלקוחות לחבילות המשולבות של ספק ותשתית, המוזילות את מחירי האינטרנט ללקוחות. אולם בין ברגר לבזק נותרו חיכוכים מהותיים כאשר בזק מתנגדת לפתיחת רשת הטלפוניה שלה למתחרים. פיטוריו של ברגר משחקים לידיה של קבוצת בזק ויכולים לתקוע את יישום הרפורמה.

 

ברגר, סמנכ"ל הטכנולוגיות של פרטנר לשעבר, מונה על ידי שר התקשורת לשעבר גלעד ארדן לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת באוקטובר 2013 והחליף את עדן בר-טל. ברגר עבד בצורה טובה עם ארדן בהובלת הרפורמה בשוק הקווי. ארדן סירב בשבוע שעבר להצטרף לממשלת נתניהו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x