$
בארץ

הבוקר: עיריות דימונה, ערד וירוחם שובתות במחאה על הפיטורים בכיל

בדימונה מושבתים גם הלימודים בכיתות ז' עד י"ב; עד כה לא נרשמה התקדמות בשיחות בין ההסתדרות להנהלה

מיקי פלד 07:4317.05.15

עיריות דימונה, ערד וירוחם מושבתות הבוקר (א') במחאה על הפיטורים המתוכננים בכיל. בנוסף, כיתות ז' עד י"ב בדימונה מושבתות. הלימודים בערד ובירוחם לא יושבתו.

 

רבים מעובדי מפעלי ים המלח, השובתים זה שלושה חודשים הם תושבי העיר וכך גם רבים מ-60 עובדי מפעל הרשתות מטאור שעשויים לעמוד בפני פיטורים.

 

עד כה לא נרשמה התקדמות משמעותית בשיחות בין ההסתדרות להנהלה, למרות הפגישה שהתקיימה השבוע בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר כיל ניר גלעד.

 

מימין: ניסנקורן עם נשיא התאחדות התעשיינים, נציג הוועד ויו"ר כיל ניר גלעד מימין: ניסנקורן עם נשיא התאחדות התעשיינים, נציג הוועד ויו"ר כיל ניר גלעד צילום: אוהד צויגנברג

 

המחלוקת העיקרית היא על זהות האדם שיקבע בסופו של דבר את זהות המפוטרים. כ־170 עובדים מועמדים לפיטורים או לפרישה כפויה לפנסיה מוקדמת. העובדים דורשים שהמילה האחרונה תהיה של בורר, שזהותו תיקבע בין הצדדים, אך בהנהלה מתעקשים לשמור את ההחלטה למנכ"ל החברה. השיחות נערכות בחסות בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע שנשיאתו אורלי סלע כבר הודיעה כי אם תצטרך היא תכריע בשאלה אם מותר לכיל לפטר עובדים.

 

ראשי ועדי העובדים בכיל נפגשו השבוע עם החשכ"לית במשרד האוצר מיכל עבאדי בויאנג'ו, והתלוננו בפניה שכיל מוציאה טכנולוגיות וידע מישראל לחו"ל, בדמות מהנדסים שעוברים לעבוד בחברות-הבנות בחו"ל ועוד. בעקבות זאת החשכ"לית תצטרך לבדוק אם כיל מפרה את הוראות מניית הזהב שמחזיקה המדינה, ובאופן זה היא תיצור לחץ על החברה להימנע מהליכי הפיטורים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x