משפט

מפכ"ל המשטרה: חקירת רות דוד תועבר ללהב 433

יוחנן דנינו אמר כי הוא מעריך כי החקירה בפרשת רונאל פישר תעבור בימים הקרובים ממח"ש. דוד צפויה לסיים הלילה את מעצר הבית שלה. יאיר ביטון ישוחרר בתנאים מגבילים

זוהר שחר לוי ותומר גנון 18:3113.05.15
מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו אמר היום (ד') כי הוא מעריך שהחקירה בפרשת רונאל פישר תועבר בימים הקרובים מהמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לידי המשטרה - ליחידה למאבק בפשיעה חמורה להב 433.

להב 433 צפויה לחקור בעיקר את הנושאים הקשורים בעניינה של עו"ד רות דוד, החשודה בפרשה. המהלך הזה מעיד כי ייבחנו גם חשדות לגבי התקופה שבה כיהנה כפרקליטת מחוז תל אביב (פלילי).

 

מחר צפויה הפרקליטות להגיש מחר (ה') לבית המשפט המחוזי בירושלים את כתב האישום נגד קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה ועו"ד פישר, החשודים בעבירות של שוחד ושיבוש הליכי משפט. לצד כתב האישום תבקש הפרקליטות להשאיר את השניים במעצר עד לתום ההליכים המשפטים בעניינם.

 

 

 

עו"ד רונאל פישר בהארכת מעצר (ארכיון) עו"ד רונאל פישר בהארכת מעצר (ארכיון) צילום: זוהר שחר לוי

 

"זו פרשה מאוד חמורה", אמר המפכ"ל דנינו בכנס במכללה האקדמית נתניה. "אני מעריך שבימים הקרובים החקירה הזאת תעבור ליחידת להב 433 ותטופל ביחידות הרלוונטיות. אנחנו מדברים על פה על יכולות וניסיון שמתאימים הרבה יותר ללהב 433".

 

דוד, החשודה במסגרת הפרשה בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש הליכי משפט, צפוייה לסיים הלילה את מעצר הבית שבו היא נתונה. במקביל ישוחרר בתנאים מגבילים חשוד נוסף בפרשה - יאיר ביטון, בעל השליטה בחברת הנדל"ן הציבורית ב.יאיר, לאחר 4 ימי מעצר.

 

על פי החשד בפרשת פישר, דוד העבירה ללקוח שלה, יאיר ביטון, מידע רגיש על חקירת המרמה והלבנת ההון עבור ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל, שהודלף מקצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה. כן חשודה דוד שהציעה לפרקליט שמלווה את חקירת ב.יאיר, עו"ד נסים מרום שהיה כפוף לה בעבר, לעזוב את תפקידו ולשמש כיועץ המשפטי של חברת נתיבי ישראל (מע"צ). בנוסף חשודה דוד שלקחה חלק בפגישה שנערכה בביתו של פישר, ערב מעצרו לפני כשבועיים, בניסיון לתאם גרסאות בין מעורבים שונים.

 

פרקליט המדינה, שי ניצן, יחליט בימים הקרובים עד לאן תעמיק חקירת המשטרה בעניינה של דוד. זאת לאור טענות על הסדרי טיעון מקלים לכאורה שאישרה דוד ללקוחות של עו"ד רונאל פישר, שהפך לשותפה לאחר שפרשה מהפרקליטות. דוד כיהנה כפרקליטת מחוז בין השנים 2002-2010, ועל פי הנטען הייתה בקשרי חברות עם פישר. למשרדו חברה בסוף 2013.

 

בתוך כך, היום נכנסה גם רשות המסים לתמונה בפרשת פישר. חוקרים מפקיד שומה חקירות ת"א הגיעו למשרדי מח"ש בירושלים כדי לחקור באזהרה את פישר בחשד להעלמת מס. ברשות מתמקדים במאות אלפי השקלים שקיבל לכאורה פישר מחשודים, בתמורה למידע שהדליף לו מלכה. על פי החשד של הרשות על כספים אלה, שחלקם עברו בהמשך למלכה, לא שולם מס כדין. על פי הלכות שנקבעו בעבר בבית המשפט, גם כספי שוחד חייבים במס.

 

בתום 4 ימי מעצר שוחרר יאיר ביטון, בעל השליטה בחברה הציבורית ב.יאיר, למעצר בית עד מחר. על ביטון, החשוד במסגרת הפרשה בעבירות שוחד ושיבוש הליכים, נאסר ליצור קשר עם המעורבים בפרשה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x