שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הקבליסט נתנאל אור כהן נעצר בחשד להעלמת הכנסות במיליוני שקלים

בבקשת המעצר מוצג כהן כ"איש קבלה" שעוסק במתן ייעוץ בתחום המיסטי ובמכירת קמעות. ביהמ"ש דחה את בקשתו של כהן לאסור את פרסום הפרשה

עמרי מילמן 11:4813.05.15

נתנאל אור כהן (47) מחולון, קבליסט ידוע, נעצר אתמול בחשד להעלמת הכנסות של מיליוני שקלים במהלך 7 השנים האחרונות.. מחשש לשיבוש מהלכי חקירה הוא ישהה במעצר עד מחר בצהריים.

 

בבקשת המעצר מוצג כהן כ"איש קבלה" כהגדרתו, שעוסק במתן ייעוץ בתחום המיסטי ובמכירת קמעות. המעצר נעשה על רקע מידע שהתקבל במשרד פקיד שומה חקירות מרכז לפיו כהן אינו מדווח לרשות המסים על מלוא הכנסותיו מעיסוקו כקבליסט.

 

מהחקירה עלה כי בשנים 2014-2008 עסק כהן בייעוץ מיסטי בתחומי זוגיות, פרנסה, פריון וכד' ובמכירת קמיעות, מזוזות, שמני מרפא ועוד.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

לפי רשות המסים, כהן לא דיווח לרשות על הכנסות בהיקף של מאות מיליוני שקלים שקיבל באמצעות כרטיס האשראי, וכן לא שמר את ספרי החשבונות הרלוונטיים, למרות שהחוק מחייב זאת.

 

ההערכות בשלב זה הן כי המס שהעלים כהן עומדות על מיליוני שקלים, אם כי טרם התבררה התמונה במלואה מכיוון שלא נמצאו עדיין ספרי הנהלת החשבונות שלו. כחלק מהחקירה מצאו החוקרים בכספתו של כהן כסף מזומן בהיקף לא ידוע ומסמכים שנלקחו לצורך החקירה.

 

שופטת בית משפט השלום בתל אביב אפרת בוסני דחתה את בקשתו של כהן להורות על איסור פרסום. כהן מיוצג ע"י עו"ד שהבזי, עו"ד לויט מיכאל ועו"ד אדר קוריאט. מעו"ד לויט נמסר כי "מדובר באי התאמה במספרים בין מסלקות של כרטיסי אשראי. כשאנחנו שומעים על פרשיות של העלמות מס, יש ראיות להעלמות הכספים, זה לא המקרה. כאן מדובר בכרטיסי אשראי, אין אפשרות להעלים את מס ככה". עו"ד שהבזי הוסיף כי "המעצר הוא מעצר שווא וככל שתתקדם החקירה נוכיח שהחשדות המפורטים בבקשת המעצר הם מופרזים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x