$
בארץ

הממשלה אישרה את הגדלת מספר השרים

הממשלה היוצאת הצביעה פה אחד גם בעד מינוי שרים בלי תיק או שני סגני שרים באותו משרד. ההגבלות על מספר השרים יידחו לכנסת הבאה

אורי תובל 11:4610.05.15
בישיבתה האחרונה, הצביעה הממשלה היוצאת בעד הרחבת הממשלה הבאה. בישיבת ממשלה קצרה שהסתיימה לפני דקות ספורות (א') הצביעו השרים פה אחד בעד התיקון להצעת חוק: יסוד הממשלה, כך שההגבלות על מספר השרים וסגני השרים יידחו לכנסת הבאה, ובנוסף אפשר יהיה למנות שרים בלי תיק או שני סגנים באותו משרד.

 

בממשלה צפויים לכהן 20 שרים, 12 מהם מטעם הליכוד. ראש הממשלה מתכוון לאשר את החוק בכנסת בקריאה שלישית כבר מחר, בהליך בזק. לצורך המהלך, התבקשו כל חברי הכנסת של הליכוד להתייצב להצבעה ולא להיעדר - משום שתיקון חוק יסוד דורש תמיכה של 61 חברי כנסת.

 

בנימין נתניהו ונפתלי בנט בנימין נתניהו ונפתלי בנט צילום: עמית שאבי

 

נתניהו העדיף להעביר את התיקון לחוק לפני חלוקת התפקידים לחברי מפלגתו ולפני השבעת הממשלה, מחשש שהמאוכזבים שבהם יטרפדו את העברת החוק. באופוזיציה טוענים שנתניהו פוגע בנוהל התקין, כאשר ממשלת מעבר מאשרת תיקון לחוק יסוד, והוועדה המסדרת הזמנית בכנסת תתבקש לדון בחוק, במקום ועדת חוקה חוק ומשפט שאינה מכהנת.

 

מפלגת יש עתיד מתכוונת להגיש מחר בבוקר (ב') בג"ץ נגד התיקון לחוק, והאופוזיציה מתכוננת ליום הסוער הראשון שבה תנסה להביך את הקואליציה החדשה של נתניהו, ולפחות לרתק את חברי הכנסת שלה לשעות ארוכות במשכן הכנסת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x