בארץ

כחלון בכנסת: "ממשלת 61 היא ממשלה רעה מול המשימות שמחכות לנו"

לדברי שר האוצר המיועד, הוא מאמין שרה"מ יפעל להרחבת הממשלה; זאת לאחר שאביגדור ליברמן הודיע אחה"צ בישיבת הסיעה בכנסת כי ישראל ביתנו נשארת מחוץ לקואליציה

אורי תובל 18:5304.05.15

בעקבות ההכרזה של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי סיעתו לא תצטרף לממשלת נתניהו הרביעית וכי יתפטר מתפקידו כשר החוץ, אמר הערב (ב') יו"ר כולנו ושר האוצר המיועד, משה כחלון, בכנסת כי "ממשלה של 61 ח"כים היא ממשלה רעה מול המשימות שמחכות לנו. פניתי לראש ממשלה ואני מאמין שהוא יפעל להרחבת הממשלה או שישכנע את ליברמן שיחזור".

 

 

 

כחלון אמר שלשום בראיון לערוץ 2 כי ממשלה של 61 מנדטים, בלי ישראל ביתנו, היא ממשלה רעה, אך הוא רמז שראש הממשלה עשוי לצרף מפלגה אחרת תוך חודש.

 

ליברמן: העדפנו ערכים על כיסאות

 

ליברמן הודיע כאמור אחה"צ בישיבת הסיעה בכנסת כי ישראל ביתנו נשארת מחוץ לקואליציה. "אני שמח שהעדפנו ערכים על כיסאות" אמר ליברמן "נשרת את הציבור מהאופוזיציה". 

 

לדברי ליברמן, ההסכמים הקואליציוניים מוכיחים שהממשלה לא תקדם את חוק הלאום והבנייה ביהודה ושומרון וירושלים. לדבריו "הממשלה אולי תכניס להסכם את מיטוט שלטון החמאס אבל אין סיכוי שתבצע זאת. זה דבר שאני קורא לו שנים ארוכות".

 

בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן (ארכיון) בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן (ארכיון) צילום: אוהד צויגנברג

 

ליברמן הזהיר מהסעיף בהסכמים המאפשר להרחיב את הממשלה ליותר מ-70 מנדטים כלומר להוסיף את המחנה הציוני "שירצה תפקידים ושינוי בקווי היסוד". הוא גם תקף את הכוונה להרחיב את הממשלה למספר בלתי מוגבל של שרים, לדבריו.

 

הוא תקף גם את הפשרת כספי המסים הפלסטיניים. לדבריו, "אמרתי לרה"מ, אל תקפיא אם לא תדבוק בזה. כבר הוכחנו בעבר שלא נעמוד תחת לחץ".

 

ליברמן התייחס להחלטתו של נתניהו לא למנות את ח"כ אורלי לוי אבקסיס ממפלגתו ליו"ר ועדת העבודה והבריאות: "מי שטירפד את זה הוא לשכת רה"מ, ואני לא יודע למה".

 

בסוף דבריו התייחס ליברמן להסכמות הנרחבות עם המפלגות החרדיות. "חשוב לקרב את החרדים ובכיף הייתי נותן את המיליארדים להכשרה מקצועית ויצירת מקומות עבודה. אבל לסבסד לימודים של אברכים בארץ ובחו"ל וביטול הליבה זה ללכת אחורה וזה בלתי נסבל. חוק נהרי לא יוביל אלא לחוסר השתלבות של החרדים", אמר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x