$
בארץ

נתניהו מבטיח תפקיד נוסף לכחלון: יעמוד בראש ועדת השרים לענייני הפרטה

על פי ההסכם הקואליציוני שנחתם אמש עם מפלגת כולנו, שר האוצר המיועד יעמוד בראש הוועדה, במקום ראש הממשלה ששימש עד כה בתפקיד זה; הנושא הבוער ביותר שבו יידרש לטפל הוא הנפקת מניות החברות הממשלתיות

הדס גליקו 11:4330.04.15

משה כחלון יו"ר מפלגת כולנו צפוי לעמוד בראש ועדת שרים לענייני הפרטה. כך נחתם אמש במסגרת ההסכמים הקואליציונים בין מפלגת כולנו לליכוד. בעבר עמד בראש ועדה זו ראש הממשלה ושר האוצר שימש כממלא מקומו. מעמדו של כחלון כיושב ראש הוועדה יאפשר לו לבחור את חבריה. חברי הוועדה בממשלה היוצאת היו ראש הממשלה ששימש כאמור כראש הוועדה, שר האוצר יאיר לפיד ששימש כממלא מקומו, שר הכלכלה לשעבר נפתלי בנט ושר החקלאות לשעבר יאיר שמיר.

 

שורת ההחלטות הבולטת בפניה ניצבים חברי הועדה שתתכנס היא חלק מהתכנית הרב שנתית להנפקות מיעוט של חברות ממשלתיות שאושרה על ידי הקבינט החברתי כלכלי באוקטובר 2014.

 

על פי ההחלטה של הקבינט סווגו החברות לחברות ממשלתיות שבהן למדינה אינטרס בשמירה על שליטה ממשלתית לטווח ארוך ובהן יימכרו חלק מאחזקות המדינה באמצעות הצעות לציבור או בשילוב עם גיוס הון לחברה בדרך של הנפקת ני"ע לציבור בשיעור כולל שבין 25%-49% מהאחזקות בחברה. חברות הנכללות ברשימה זו הן חברת חשמל לישראל, תע"א, רפאל, מקורות, חברת הדואר ונתגז. בחברות ממשלתיות בהן לא קיים למדינה אינטרס בשמירה על שליטה ממשלתית לטווח ארך תיערך הפרטה באמצעות הנפקה. ברשימה זו נכללות החברות נמל אשדוד, נמל חיפה, החברה לשירותי איכות הסביבה, תעש ועוד.

 

ההנפקות הבולטות מתוכננות לקידום בשנת 2015 הן נתגז, תעש, נמל אשדוד, דואר ישראל וחלמיש. התכנית ל-2016 היא קידום הנפקתן של תע"א, מקורות, הדואר, החברה לשירותי איכות סביבה ונמל חיפה. וב-2017 תעסוק הועדה בקידום הנפקת רפאל, רכבת ישראל וחברת חשמל.

 

משה כחלון. תפקיד נוסף משה כחלון. תפקיד נוסף צילום: אמיל סלמן

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x