$
רכב

המשרד להגנת הסביבה קנס יבואני רכב שלא פרסמו את דרגת הזיהום ב-640 אלף ש'

יבואנית פז'ו, יבואנית פורשה ויבואנית פורד לא צייתו לחוק המחייב אותן לפרסם בכל מודעת פרסומת את דרגת הזיהום שפולטות מכוניות חדשות

תומר הדר 10:4529.04.15

המשרד להגנת הסביבה הטיל קנסות בסך מצטבר של מעל 640 אלף שקלים על שלושה יבואני רכב, זאת בגלל שלא פרסמו את נתוני זיהום האוויר של דגמיהם כנדרש בחוק.

 

כיום, על פי חוק, מחויב כל יבואן רכב בישראל לפרסם בכל מודעה למכירת מכוניות את נתון הזיהום של הרכבים. מידת הזיהום שפולטים הרכבים המשווקים בישראל מחולקת ל-15 קבוצות שונות הנקבעות בהתאם למספר סוגי מזהמים שפולטות המכוניות, כגון פחמימנים ופחמן דו חמצני-כאשר הדרגה הראשונה שמורה לרכבים חשמליים ואילו הדרגה הגבוהה ביותר, ה-15 במספר, שמורה לרכבים מזהמים במיוחד, כגון רכבי שטח כבדים.

 

על פי המשרד להגנת הסביבה, מכשירי תנועה, יבואנית מכוניות הספורט של פורשה נקנסה ב-137 אלף שקלים בגין אי פרסום של דרגת הזיהום באתר האינטרנט של פורשה.

 

דוד לובינסקי יבואנית פיז'ו נקנסה אף היא בסכום זהה.

 

הקנס הגבוה ביותר, בסך של 366 אלף שקלים, ניתן לאיילון מוטורס, חברת היבוא המקביל הראשונה בישראל העוסקת ביבוא של רכבי פורד.

 

מדובר בפרסום של שישה כלי רכב בעיתון מקומי ללא הצגת נתון הזיהום של הרכבים, שהיו כולם בדרגת הזיהום ה-15, הגבוהה ביותר.

 

במקרה של איילון מוטורס, מדובר בכפל קנס, שניתן בגין העובדה שמדובר בהפרה שניה של החוק, לאחר שבעבר כבר נקנסה היבואנית בגין עבירה דומה.

 

איילון מוטורס. קנס כפול איילון מוטורס. קנס כפול

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x