$
בארץ

למה החשבת הכללית היתה בדיון פוליטי על התקציב אצל ראש הממשלה?

לעבאדי־בויאנג'ו אין סמכויות מוגדרות לגבי בניית התקציב הבא, וסביר מאוד להניח שראש הממשלה חפץ בנוכחותה בפגישה בגלל מידת הקרבה ביניהם, ומשום שהיא נחשבת כמי שיודעת לייצר פתרונות לראש הממשלה גם כשאחרים אינם נוטים לעשות זאת

שאול אמסטרדמסקי 06:5027.04.15

ביום שלישי האחרון קיים ראש הממשלה בנימין נתניהו שתי פגישות גדולות על תקציב המדינה לשנים הקרובות. הפגישה השנייה כללה את שר האוצר המיועד משה כחלון ואת יועצו הכלכלי גל הרשקוביץ, וכן את הפקידים הבכירים הרלבנטיים ממשרד רה"מ (מנכ"ל המשרד הראל לוקר ויו"ר המועצה הלאומית לכלכלה יוג'ין קנדל) ואת הפקידים הבכירים הרלבנטיים ממשרד האוצר (ראש אגף תקציבים אמיר לוי, החשבת הכללית מיכל עבאדי־בויאנג'ו וראש רשות המסים משה אשר).

 

מיכל עבאדי בויאנג'ו מיכל עבאדי בויאנג'ו צילום: עמית שאבי

 

אלא שלפני הפגישה הזו נערכה עוד פגישה בלשכת ראש הממשלה - פגישה מקדימה. הפגישה הזו היתה פוליטית יותר באופיה, והיא כללה גם את לוקר וגם את ראש לשכת נתניהו דוד שרן, את מקורבו הפוליטי ומי שמסתמן כמנכ"ל הבא של משרד רה"מ יואב הורביץ (כיום מנכ"ל אוויס), את ח"כ זאב אלקין שמנהל את המשא ומתן הפוליטי מטעם ראש הממשלה, וגם את החשבת הכללית מיכל עבאדי־בויאנג'ו.

 

עבאדי־בויאנג'ו נכחה בפגישה המקדימה אף שתפקידה במשרד האוצר אינו לבנות את התקציב הבא, אלא לנהל את התקציב השוטף בכל שנה. מתחילת השנה מנהלת עבאדי־בויאנג'ו תקציב על בסיס חודשי משום שאין תקציב שאושר בכנסת לשנת 2015 - מה שהופך אותה לאשה החזקה ביותר במשרד האוצר. עם זאת, לעבאדי־בויאנג'ו אין סמכויות מוגדרות לגבי בניית התקציב הבא, וסביר מאוד להניח שראש הממשלה חפץ בנוכחותה בפגישה בגלל מידת הקרבה ביניהם, ומשום שהיא נחשבת כמי שיודעת לייצר פתרונות לראש הממשלה גם כשאחרים אינם נוטים לעשות זאת.

 

במשרד האוצר הפנו אתמול את "כלכליסט" לקבל תשובה ממשרד ראש הממשלה, שכן הוא זה שזימן את הישיבה. "כלכליסט" פנה למשרד ראש הממשלה בשאלה מדוע דווקא החשבת הכללית זומנה לפגישה, אולם לא נענה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x