$
בארץ

פניית פרסה: עיריית חיפה מבטלת את צווי הסגירה לבתי הזיקוק

העירייה הודיעה שהיא מבטלת את הצווים לאור הודעת משרד הבריאות שלפיה הוא חוזר בו מהקביעה אודות הקשר בין תחלואה בסרטן וזיהום האוויר. למרות ביטול הצווים, מבהיר יונה יהב שלא יתמוך בתוכנית להרחבת שטח בתי הזיקוק שבשליטת משפחת עופר

ליאור גוטמן 19:0321.04.15

עיריית חיפה הודיעה לבית המשפט השלום בעיר שהיא מבטלת את הצווים המנהליים שהוציאה שלשום (א') לסגירת המפעלים במפרץ חיפה ובהם בזן, כרמל אולפינים ותעשיות פטרוכימיות.

 

לטענת העירייה, היא מבטלת את הצווים לאור הודעת משרד הבריאות שפרסם כי הוא חוזר בו מהקביעה אודות הקשר בין תחלואת הסרטן וזיהום האוויר.

 

השופטת קנטור מבית משפט השלום בחיפה קבעה כי החלטתה ניתנת על סמך הצהרת בא כוחה של העירייה, עו"ד רון ברנט, כי הצווים שבעטיים נחסמו המפעלים בוטלו - וכי הדיון בעתירה מתייתר.

 

יונה יהב על רקע בתי הזיקוק יונה יהב על רקע בתי הזיקוק צילום: עומר מסינגר

 

למרות ביטול הצווים, ההודעה האחרונה של משרד הבריאות בנושא זיהום האוויר בחיפה, גורמת ליהב להודיע שהוא לא יתמוך בתוכניות להרחבת שטח בית הזיקוק שבשליטת משפחת עופר או באלו שעתידות להעתיק את מכלי הדלק ששוכנים בצפון. מדובר בשתי תוכניות שהיו תקועות שנים בוועדות התכנון, כאשר את חלקם יהב אישר בעצמו רק בשנה האחרונה. יהב הצהיר שאם מישהו רוצה לאשר את אחת מהשתיים - הוא יצטרך לעשות את זה מעליו, מצידו בהחלטות ממשלה, וזאת כיוון שהוא לא יתן ידיו לזה.

 

יהב: "פקידי הממשלה - גנבים בלילה"

 

עוד נודע ל"כלכליסט" שבכירי משרדי הבריאות והגנת הסביבה יגיעו בשבוע הבא לחיפה כדי לתת נתונים - או הסברים - על מה התחולל שם בשבוע האחרון.

 

הבוקר (ג') כינה יהב את פקידי המדינה ממשרדי הבריאות והגנת הסביבה כ"מבולבלים וחסרי אחריות. בשעות המאוחרות של יום שני, כגנבים בלילה, הוציא משרד הבריאות הודעה רפה ומתנצלת שאומרת במילים אחרות 'טעינו'. אני מודיע: גם הפעם לא יצליחו להרדים אותנו! אני פונה למבקר המדינה לבדוק את השערורייה שהייתה כאן בשבוע שעבר. אני קורא לראש הממשלה למנות את השופט בדימוס לינדשטראוס לעמוד בראשות ועדה לבדיקת נתוני האמת הנוגעים לבריאות ילדי חיפה", אמר יהב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x