שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משפחת עופר משלבת כבר עשרות שנים בין תרומות ואינטרסים בחיפה

האצטדיון העירוני, בית חולים תת–קרקעי ומצפור באוניברסיטה: כך נראה הקשר בין משפחת עופר ומטרופולין חיפה

גיל קליאן 07:1920.04.15
למשפחת עופר קשר ארוך עם מטרופולין חיפה, המשופע בתרומות עתק של המשפחה למוסדות שונים בעיר. המשפחה, שמחזיקה באינטרסים עסקיים רבים בחיפה ובראשם בזן, מזוהה בעיקר עם התרומה האחרונה שלה - 75 מיליון שקל לאצטדיון הכדורגל החדש בעיר שאף נקרא על שם סמי עופר. התרומה הזו עוררה ביקורת, שכן עלות הקמת האצטדיון עמדה על כחצי מיליארד שקל, כך שחלקה של משפחת עופר במימון היה קטן יחסית, ולמרות זאת זכתה המשפחה להנצחת שמו של סמי עופר. תרומה זו היתה רק החוליה האחרונה בשרשרת תרומות ארוכה מאוד של סמי עופר והחברות של משפחת עופר לעיר.

 

בשנת 2007 תרם עופר 25 מיליון דולר למרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. 17 מיליון דולר מהסכום נועדו להקמת בית חולים תת־קרקעי לאשפוז 500 חולים בזמן חירום ו־7 מיליון דולר נועדו לשיפוץ מחלקות בבניין האשפוז המרכזי. במרץ 2009 תרם סמי עופר כ־1.5 מיליון שקל להנצחת חללי צה"ל הדרוזים ולבית יד לבנים בדאליית אל־כרמל.

 

בנוסף תרם עופר לאוניברסיטת חיפה, ובקמפוס קיים מצפור על שמו (בקומה 30 של מגדל אשכול בקמפוס האוניברסיטה). בזן, שבשליטת משפחת עופר כאמור, נותנת כבר כשלוש שנים חסות לקבוצת הכדורסל של מכבי חיפה, שנקראת בעקבות כך מכבי בזן חיפה.

 

אצטדיון סמי עופר אצטדיון סמי עופר צילום: גיל נחושתן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x