$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

הישג לעובדי ויזה כאל: יקבלו תוספת של 3.5% לשכרם

ההסכם שעליו חתמו נציגי העובדים, ההסתדרות וההנהלה תקף ל־2015 בלבד. בחברה־האם בנק דיסקונט יחל בקרוב משא ומתן דומה

תומר ורון 07:1001.04.15

חברת כרטיסי האשראי ויזה כאל בניהולו של דורון ספיר חתמה אתמול על הסכם עבודה לשנה אחת עם ועד העובדים של החברה. ל"כלכליסט" נודע כי על פי מתווה ההסכם, העובדים ייהנו מתוספת שכר של 0.5%–8% בהתאם לביצועיהם. ממוצע התוספת לעובד מוערך ב־3.5%.

 

המו"מ שנערך בין הצדדים בחודשיים האחרונים כלל את יו"ר ועד העובדים בכאל אופיר הרפז, עו"ד נחום פינברג, ונציגי ההסתדרות, ובהם עו"ד בני כהן ומנחם מליק. מדובר בהסכם ביניים ל־2015 בלבד שמשמר את התנאים של ההסכם הקודם ל־2012–2014, ורק מוסיף לעובדים הקבועים גם תוספת ותק של 0.3% מהשכר. מסיבה זו ההסכם בכאל הוא לא צפוי להשפיע משמעותית על סעיף השכר של קבוצת דיסקונט, שאליה משתייכת החברה.

 

ספיר. מברך על החתימה ספיר. מברך על החתימה צילום: ישראל הדרי

 

כאל היא החברה הראשונה בין חברות כרטיסי האשראי בה העובדים התאגדו לוועד בסוף 2010. הצדדים ימשיכו לשבת בתקופה הקרובה בכדי לחתום על חוזה ארוך יותר שיכלול גם את 2016–2017.

 

ספיר מסר ל"כלכליסט" כי הוא "מברך על חתימת ההסכם המבוסס על שותפות ודיאלוג פתוח. אני בטוח שהצלחנו להגיע להסכם הטוב לשני הצדדים אשר יביא ליציבות במערכת יחסי העבודה". הרפז הוסיף כי "המחוייבות ההדדית שהתגבשה בחברה מאז התאגדנו במסגרת ההסתדרות מוכיחה עצמה שוב".

 

גם בנק דיסקונט (79%) בניהולה של לילך אשר־טופילסקי צפוי להתחיל בקרוב מו"מ בין ההנהלה לוועד על הסכם העבודה לשנים הקרובות.

דיסקונט הוא הבנק הכי פחות יעיל במערכת ובשנת 2014 סיים עם יחס יעילות של 78.5%, כלומר 78.5 אגורות מהכנסות הבנק נבלעות אוטומטית בהוצאות.

 

אשר־טופילסקי הוציאה בשנה האחרונה תוכנית התייעלות בבנק שבמסגרתה 400 עובדים יצאו לפרישה מוקדמת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x