$
בארץ

עובדי רשות מקרקעי ישראל מקבלים כבר עשור הטבה על המעבר למשרדים החדשים בת"א

ההטבה של חצי שעת עבודה בחינם ניתנת לעובדים כפיצוי על המעבר מבית קלקא לקריית הממשלה ב־2004. לכלכליסט נודע כי לאחרונה בוטלה ההטבה, אבל הוחזרה כעבור שבוע

עמרי מילמן 08:3030.03.15

עשרות מעובדי רשות מקרקעי ישראל מקבלים מזה עשור הטבה שלפיה הם זכאים לחצי שעת עבודה בחינם (דרך רישום חצי שעה נוספת שעון הנוכחות שלהם). ההטבה ניתנה בעקבות מעבר עובדי הרשות מבית קלקא ומהמשרדים הקודמים של הרשות בדרך מנחם בגין (אז דרך פתח תקווה) למגדל קרית הממשלה בתל אביב, מעבר שהת רחש בשנת 2004.

 

ההטבה ניתנה לכל עובדי המדינה שעברו לבניין זה כפיצוי שאמור להקל על הסתגלות העובדים למעבר. בעוד שלפי משרד האוצר ההסכם עם הרשות היה אמור להימשך שנה, בפועל הוא נמשך יותר מעשור ועולה כסף רב לציבור.

 

לאחרונה נעשו ניסיונות לביטול ההטבה. ל"כלכליסט" נודע כי בקיץ האחרון קיבלו עובדי הרשות הודעה על ביטול ההטבה, מהלך שיישר קו עם שאר עובדי קריית הממשלה. אלא שיומיים אחרי ההודעה על ביטול ההטבה שלח ועד העובדים של רמ"י עדכון כי ההחלטה על ביטול ההטבה הוקפאה.

כחודש לאחר מכן יצאה כבר הודעה אחרת להרגעת העובדים, כי הם ימשיכו לקבל, על חשבון הציבור, חצי שעת עבודה בתשלום, ללא צורך לעבוד.

 

הממונה על השכר קובי אמסלם הממונה על השכר קובי אמסלם צילום: עמית שאבי

 

המטרה המקורית של הפיצוי היתה להקל על העובדים בעקבות הפקקים שנוצרו בכניסה לחניון הבנין, מה שעיכב אותם בדרכם לעבודה. אולם סיבה זו לא מנעה מיצירת שתי הטבות שונות לעובדים: בעוד שגם מהעובדים של מרחב מרכז וגם מהעובדים שאחראים על מרחב תל אביב מצופה להגיע ב־7:30 בבוקר, לעובדים של מרחב תל אביב תירשם בשעון הנוכחות השעה 7:30 כל עוד הגיעו עד השעה 8:00. לעומתם, לעובדים של מרחב מרכז תירשם שעת הגעה מוקדמת בחצי שעה ללא תלות בשעת ההגעה שלהם.

 

נראה כי במשרד האוצר הופתעו מהפנייה של "כלכליסט" לגבי ההטבה שמקבלים העובדים ומסרו כי "עובדי רשות מקרקעי ישראל אכן קיבלו תוספת שכר כמקובל בגין המעבר לקרית הממשלה. תוספת זו היתה אמורה להינתן באופן זמני לתקופה מסוימת, אך לאחרונה התברר לאגף השכר באוצר כי בניגוד להסכמים, רשות מקרקעי ישראל המשיכה לשלם את תוספת השכר גם לאחר המועד המוסכם. אגף הממונה על השכר באוצר פועל מול נציבות שירות המדינה לטיפול בנושא זה".

 

במשרד האוצר לא יודעים להגיד כרגע האם יתר עובדי המדינה בקרית הממשלה ה"חדשה" עוד מקבלים הטבות אלה, על חשבון הציבור.

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר כי "מדובר בהסכם היסטורי, שהוחל על כל עובדי המדינה שעברו לבנין וכיום רק חלק מהעובדים נהנים ממנו. כל משרדי הממשלה שבבנין מקבלים אותו והוא לא היה בשעתו פרטני לרשות מקרקעי ישראל. לפי ההסכם נהנים עובדי הרשות מהאפשרות לאחר בעד חצי שעה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x