$
בארץ

רשימת הוצאות הח"כים על ה'קשר עם הבוחר: ג'מאל זחאלקה הוציא 109 אלף ש' ב-2014

הכנסת פרסמה היום את הוצאות ח"כים על קשר עם הבוחר לשנה החולפת; עוד בראש רשימת ה"מבזבזים": מסעוד גנאים, חנין זועבי, באסל גאטס וניצן הורביץ ; השר עוזי לנדאו הוא היחיד שלא בזבז ולא שקל אחד מהקופה שעמדה לרשותו

רוני זינגר 14:4424.03.15

הכנסת פרסמה את רשימת הוצאות חברי הכנסת על הקשר עם הבוחר, לשנת 2014, ובראש מצעד ה"מבזבזים" עומדים חברי הכנסת הערבים, בין היתר בשל החזקתם לשכות פרלמנטריות נוספות באזור מגוריהם.

 

בראש רשימת "המבזבזים" חבר הכנסת ג׳מאל זחאלקה, בכנסת האחרונה מבל"ד ובכנסת הבאה חבר הרשימה הערבית המשותפת. זחאלקה הוציא 109,078 אלף שקלים, מתוכם 54,541 אלף שקלים על דמי שכירות עבור לשכה פרלמנטרית. עם זאת יש לציין, כי הוצאות חברי הכנסת משתנות מאחד לשני בין היתר בגלל שכל אחד מהם זכאי לחשבון הוצאות שונה המורכב משנות הוותק שלו, מהיתרה שנצברה לו בשנה הקודמת, התפקיד שהוא נושא (ח"כ בלבד, שר או סגן שר), וכן האם הוא זכאי לשכירת לשכה נוספת.

 

אחרי זחאלקה מופיע ברשימה כמי שהוציא הכי הרבה מתקציבו, ח"כ מסעוד גנאים מסיעת רעם-תעל שהשתלבה ברשימה הערבית המשותפת. לא פחות מ-41,171 אלף שקלים הוציא גנאים בשנה החולפת על "הדפסות ופרסומים", 24,738 שקלים על שכירת לשכה פרלמנטרית.

 

אחריו ברשימה, מופיעה חברת הכנסת חנין זועבי מבל"ד - 80,664 אלף שקלים, מתוכם 26,101 שקלים על שכירת לשכה פרלמנטרית נוספת וכמעט 3,000 שקלים שקלים על אחזקת הלשכה. 26,891 שקלים שולמו עבור שכר עובד בחפיפה.

 

כנסת ישראל. הח"כים מוציאים עשרות אלפי שקלים על הקשר עם הבוחר כנסת ישראל. הח"כים מוציאים עשרות אלפי שקלים על הקשר עם הבוחר צילום: שאטרסטוק

 

חברם לסיעה, ח"כ באסל גאטס הוציא 75,785 שקלים מתוכם 45 אלף שקלים על שכירת לשכה פרלמנטרית.

 

חה"כ הפורש ניצן הורביץ ממרצ הוציא 74,970 שקלים, מתוכם מעל 16 אלף שקל לדמי שכירות עבור לשכה פרלמנטרית ומעל 11 אלף שקל עבור אחזקתה.

 

הח"כ היוצא דוד צור מהתנועה הוציא 73,855 שקלים, מתוכם כמעט 28 אלף שקלים על אתר אינטרנט ועבודה ברשתות החברתיות.

 

המנוי של נתניהו וצרכי המשרד של לפיד

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוציא מחשבון ההוצאות שלו 537 שקלים עבור מנוי לאתר אינטרנט כלשהו שאינו מפורט, ואילו שר האוצר לשעבר יאיר לפיד הוציא 169 שקלים עבור צרכי משרד. שר החוץ אביגדור ליברמן הוציא 447 שקלים עבור תקשורת וצרכי משרד.

 

השר עוזי לנדאו לא הוציא במהלך הכנסת האחרונה שקל אחד מהקופה שהועמדה לרשותו. גם חברי הכנסת ראלב מג'דלה ויובל צלנר לא הוציאו, אך זאת כיוון שלא הספיקו לעשות כך כיוון שהושבעו לכנסת רגע לפני שפוזרה.

 

עוזי לנדאו. אפס הוצאות על קשר עם הבוחר עוזי לנדאו. אפס הוצאות על קשר עם הבוחר צילום: אוראל כהן

 

יועצי התוכן ברשתות גזרו קופון

 

יועצי התוכן באתרי האינטרנט השונים הרוויחו לא רע מחברי הכנסת, שאצל רבים מהם הוצא חלק ניכר מהתקציב עבור תיחזוק תדמית הח"כים ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט.

 

כך למשל ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי הוציא 32,258 שקלים עבור סעיף הוצאות זה, שרת המשפטים לשעבר ציפי לבני הוציאה 5,900 שקלים על תחזוקת רשתות חברתיות, ח"כ זבולון כלפה מהבית היהודי הוציא 21,332 שקלים בעניין וח"כ איתן כבל שילם 18,270 שקלים באותו עניין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x