שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רשות המסים מבקשת לסגור את המחסן באשדוד שבמרכז פרשת הנמל החדשה

החשד ברשות ובמשטרה הוא כי בעלי חברת יבוא משקאות חברו למחסנאים והבריחו סחורה במחירים נמוכים

זוהר שחר לוי 22:0122.03.15

בצעד תקדימי מבקשת רשות המסים לסגור את הבונדד (מחסן ערובה), שמצוי במרכז פרשת הנמל החדשה.

 

כזכור, בתחילת החודש פשטו חוקרי היחידה הארצית לפשיעה כלכלית בלהב 433 בשיתוף רשות המסים על הבונדד שבנמל אשדוד, שמפעילה חברת ישקול, ועצרו עשרה מעורבים החשודים בהלבנת הון ומרמה. החשד במשטרה וברשות המסים הוא כי במשך שנים בעלי חברת יבוא משקאות חברו למחסנאים במעטפת של נמל אשדוד ולאנשי עמילות המכס במקום, הבריחו לארץ סחורה ודיווחו על סכומים נמוכים משווייה האמיתי. מחר (ג') יוגשו כתבי האישםפ בפרשה.

אחד החשודים בפרשה מובא לדיון אחד החשודים בפרשה מובא לדיון צילום: יריב כץ

 

לפי החשד, העבירות נעשו באמצעות שימוש בחברות בינלאומיות במטרה להסוות את ביצוען. מהחקירה עלה כי מקופת המדינה נגזלו יותר מ־30 מיליון שקל, ונוסף לכך בוצעו עבירות הלבנת הון במיליוני שקלים. מאז נחשפה הפרשה שוחררו חלק מהמעורבים, אולם חמשת החשודים המרכזיים, ובהם בעלי הבונדד, נותרו במעצר.

 

על המהלך הודיעה הרשות הן בשל החשדות כלפי החברה והן בטענה כי ישקול קיבלה את הרישיון למחסן במרמה והסתירה כי אחד מהשותפים בחברה בעל עבר פלילי. לכן, אומרים ברשות, מלכתחילה לא היתה החברה אמורה לקבל רישיון וניתן לבטלו לפי תקנות המכס.

 

בתגובה למהלך פנתה ישקול, באמצעות עורכי הדין אביגדור דורות ואליס אברמוביץ ממשרד איתן מהולל שדות, לבג"ץ בדרישה לבטל את ההחלטה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x