שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ראש מועצת באר יעקב הורשע בעבירות על חוק התכנון והבנייה

נסים גוזלן הורשע ביחד עם ממלא מקום מהנדס המועצה לשעבר במסגרת הסדר טיעון בטענה כי השניים קידמו בניית מועדון לבני העדה האתיופית בשטחי המועצה ללא היתר; בשל ההרשעה גוזלן לא יוכל לכהן במוסד תכנוני במשך שנתיים

דותן לוי 14:2722.03.15
בית משפט השלום ברמלה הרשיע בשבוע שעבר את המועצה המקומית באר יעקב, ראש המועצה, ניסים גוזלן, וממלא מקום מהנדס המועצה לשעבר, נתנאל שגוב, בעבירות על חוק התכנון והבנייה. בנוסף, גזר ביהמ"ש על המועצה קנס של 30 אלף שקל ועל גוזלן ושגוב נגזרו קנסות בגובה 17 אלף שקל כל אחד. עוד קבע בית המשפט כי גוזלן לא יוכל לכהן במוסד תכנוני מקומי כלשהו למשך שנתיים מיום ההרשעה.

 

על פי כתב האישום המתוקן, מועצת באר יעקב ביקשה לקדם הקמת מבנה חדש אשר ישמש כמועדון לבני העדה האתיופית המתגוררים ביישוב. בישיבת המליאה שקיימה המועצה בדצמבר 2009 הוצגה תכניתה של המועצה לבניית המועדון בקרקע מסוימת אך בהמשך אותו הדיון הובהר כי המיקום אינו ראוי תכנונית היות ויש לשנות את יעוד הקרקע מיעוד של דרך למבנה ציבור וכן על המועצה לבצע בחינה תחבורתית כוללת. עוד הוחלט בדיון כי המועצה בשיתוף עם מהנדס הוועדה המקומית יציעו חלופות למיקום המועדון והדברים יוצגו בלשכת התכנון המחוזית. למרות סיכום זה, קידמו גוזלן ושגוב את בניית המועדון על הקרקע, אף שלא היתה קיימת תכנית מאושרת המשנה את יעודו כנדרש וללא היתר בנייה כדין. במקביל, פרסם ראש המועצה מכרז פומבי לבניית המועדון בשם המועצה. במכרז לא נאמר דבר על כך שבניית המועדון נעשית ללא היתר כדין.

 

הנאשמים הורשעו במסגרת הסדר טיעון בו הודו כי קידמו בנייה של מועדון עבור צרכי האוכלוסייה האתיופית בישוב, למרות שטרם ניתן לכך היתר בנייה כנדרש. נוסף על החיוב הכספי, השניים חויבו לחתום על התחייבויות כספיות שלא יעברו עבירה נוספת על חוק התכנון והבניה במשך 3 שנים. בנוסף, ראש המועצה יורחק מתפקידו בוועדה המרחבית לתכנון ולבניה מצפה אפק. ההליך נוהל ע"י המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה באמצעות עו"ד עפרה אורנשטיין.

 

נסים גוזלן. קנס בגובה 17 אלף שקל נסים גוזלן. קנס בגובה 17 אלף שקל צילום: אבי מועלם

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x