שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

מנהל רשות מקרקעי ישראל לשעבר אבי דרכסלר נידון ל-5 חודשי עבודות שירות

דרכסלר נידון גם למאסר על תנאי ולקנס כספי של 80 אלף שקל. הוא הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של השמטת הכנסה ועריכת דו"ח לא נכון

זוהר שחר לוי 11:4108.02.15

אבי דרכסלר, מנהל רשות מקרקעי ישראל לשעבר נידון היום (א') ל-5 חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי ולקנס כספי של 80 אלף שקל, זאת לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של השמטת הכנסה ועריכת דו"ח לא נכון. "יש משמעות לחומרה לזהותו של הנאשם, עו"ד ותיק ומנוסה, שהציפייה ממנו היא להקפדה על קלה כחמורה".

דרכלסר הודה והורשע, במסגרת הסדר טיעון, בחודש דצמבר האחרון בעבירות של השמטת הכנסה ועריכת דו"ח לא נכון. ביחד עם דרכסלר הודה והורשע יועץ המס הרצל רוקח, גם הוא בבירות של השמטת הכנסה ועריכת דוח לא נכון. אולם הוא חזר בו מהסדר שהושג עמו – וגזר הדין בעניינו הופרד.

 

אבי דרכסלר. "יש משמעות לזהותו של הנאשם" אבי דרכסלר. "יש משמעות לזהותו של הנאשם" צילום: שאול גולן

 

"תשלום מס אמת במועד חיוני לניהול המשק והכלכלה", ציינה השופטת לימור מרגולין-יחידי בגזר הדין, "ודיווח תקין באופן המשקף את כל ההכנסות, לרבות דיווח מדויק של ההכנסות החייבות בתשלום מס, הוא חיוני לקיומה של השיטה כולה. אי קיום עקרונות היסוד של דיווח מלא ומדויק ותשלום מס, פוגע באינטרס הציבורי הקולקטיבי, בקופה הציבורית, באמון הציבור בשלטון החוק, בעקרונות של יושר ושוויון ובכיסו של כל אזרח שומר חוק הנדרש לשאת בנטל מיסים כבד יותר".

 

לפי גזר הדין ,יש משמעות לזהותו של הנאשם, דרכסלר, עו"ד ותיק ומנוסה שעמד בעבר בראש מינהל מקרקעי ישראל (כיום רשות מקרקעי ישראל, זש"ל) "ושהציפייה הסבירה ממנו היא להקפדה על קלה כחמורה ועל מילוי דקדקני של הוראות החוק, תוך נקיטת אמצעים שיבטיחו שלא יקרו שגיאות וטעויות בשל היסח הדעת או מכל טעם אחר. יש משמעות לחומרה גם לסכום ההשמטה הנושק לחצי מיליון שקל, סכום שהוא אינו מבוטל, ולנזק שנגרם לקופת המדינה עקב אי חיובו במועד כמס כדין".

 

"ההליך הפלילי גובה מן הנאשם מחירים כבדים מבחינה ציבורית"

 

השופטת מרגולין-יחידי ציינה בגזר הדין כי הסדר הטיעון בעניינו של דרכסלר הוא ראוי ויש לכבדו. לדבריה, דרכסלר הודה בהזדמנות הראשונה שניתנה לו, עוד בחקירתו, הביע חרטה כנה והודה בפנייה באופן מלא. בנוסף, כך ציינה, מדובר בנאשם נעדר עבר פלילי ודומה "שהסיכון שהמעשים ישנו הוא אפסי".

 

עוד צוין כי "ההליך הפלילי גבה וגובה מן הנאשם מחירים כבדים מבחינה ציבורית, שיש להם השלכה תעסוקתית ישירה ועקיפה". כתב האישום בעניינם של השניים הוגש ביולי האחרון לבית משפט השלום בתל אביב שייחס להם עבירות מס. לצד כתב האישום הוגש לבית המשפט הסדר הטיעון שלפיו יודה דרכסלר, שכיום עוסק בתחום הנדל"ן, במיוחס לו וירצה 5 חודשי עבודות שירות. השופטת לימור מרגולין-יחידי הרשיע את השניים על פי הודאתם.

 

"לאחר הרשעתו אמר דרכסלר לבית המשפט שאינו יודע במה יותר להתבייש "מהאישום עצמו שעושה לי אות קין, או מכך שניתן לייחס לי את העבירה הכי טפשית בעולם", כך בלשונו.

 

דרכסלר הוסיף: "מה שהכי חשוב לי להסביר זה שכתוצאה מהאישום הזה, משנת 2011 הפסקתי לתפקד גם כעו"ד, לא הולך לאירועים בהם משתתפים חברים שלי שחלקם שופטים וחלקם עו"ד, הייתי מרצה מבוקש והפסקתי להרצות, אני הולך עם תחושה שיש עלי אות קין. בעדותי במס הכנסה, כשהראו לי שצ'ק אחד לא שולם, לקחתי את כל האחריות עלי".

 

את דרכסלר ייצגו עוה"ד יעקב כהן, אייל רוזובסקי ואיילת בך, את פרקליטות מחוז תל אביב (מסוי וכלכלה) ייצגה עו"ד איריס שמואלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x