שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

"שופרסל ואפי רוזנהויז עשו ניסיון מובהק וחמור ליצור קרטל"

כך טוענת רשות ההגבלים לקראת הדיון שיערך מחר בעליון, בערעורם של רשת השיווק והמנכ"ל לשעבר על הרשעתם בעבירות על חוק ההגבלים. רוזנהויז הורשע באיומים על ספקים, פגיעה בתחרות והפרת תנאי המיזוג עם רשת קלאבמרקט

תומר גנון 13:1922.03.15

"מנכ"ל שופרסל מפציר בספקים לגרום למתחרה הכי גדול מגה לבטל מבצע נוכחי, ולהעלות מחירים לאלתר ובעתיד. האין עיקרון התבונה והשכל הישר מורה אותנו שמדובר בניסיון להסדר כובל מובהק וחמור?". כך טוענת רשות ההגבלים העסקיים בעיקרי טיעון שהגישה לבית המשפט העליון, לקראת הדיון שיערך מחר בערעור שהגישו רשת שופרסל, מנכ"לה לשעבר אפי רוזנהויז ומנהל הסחר שלה לשער אלי גידור, על הרשעתם בשתי הפרת של תנאי המיזוג עם רשת קלאבמרקט שקרסה, ובארבע ניסיונות לעשיית הסדרים כובלים.

 

 

על פי הכרעת הדין מדצמבר 2013, השלושה הפעילו לחצים על ספקים כגון אסם, שטראוס, ויסוצקי וקוקה קולה, על מנת שיעצרו מבצע הנחות על מוצרים שנמכרו במגה במחיר נמוך יותר משופרסל. "מהראיות ששני הצדדים הביאו בפני בית המשפט", כתבו נציגי הרשות עורכי הדין אורי שוורץ ותומר דגני-חנית, "ניתן לנתח את השוק ולהגיע למסקנה המתחייבת כי הסדר בין שופרסל לבין אסם, קוקה קולה, וויסוצקי לפיו הן מתחייבות לגרום להעלאת מחירי מוצריהן במגה, עלול היה בהחלט לפגוע בתחרות".

 

לשעבר מנהל הסחר בשופרסל אלי גידור (מימין) והמנכ"ל לשעבר אפי רוזנהויז שופרסל. "מפציר בספקים לגרום למתחרה הכי גדול מגה לבטל מבצע נוכחי" לשעבר מנהל הסחר בשופרסל אלי גידור (מימין) והמנכ"ל לשעבר אפי רוזנהויז שופרסל. "מפציר בספקים לגרום למתחרה הכי גדול מגה לבטל מבצע נוכחי" צילום: סיון פרג', חן וילנר

 

ברשות טוענים בנוסף בתגובה לעליון כי המערערים ניסו "להצניע" את העובדה שהורשעו גם בהפרת תנאי המיזוג עם רשת קלאבמרקט. "אין ללכת שבי אחרי ניסיונם של המערערים למזער את הרשעותיהם בעבירות הפרת המיזוג. מדובר בעבירות חמורות של הפרות בוטות של צווים שלטוניים שנתפרו במיוחד למידותיהם של המערערים, בעקבות מיזוג שופרסל עם קלאבמרקט. מיזוג בעייתי מבחינה תחרותית שאושר בלית ברירה תחת תנאים קפדניים שהמערערים דרסו ברגל גסה".

 

בעקבות ההרשעה, גזר שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה יועד הכהן, על רוזנהויז חודשיים מאסר בפועל וחודשיים וחצי עבודות שירות. כמו כן הוטל עליו קנס של 450 אלף שקל והוא נפסל מלכהן כדירקטור בחברה ציבורית במשך 3 שנים. על גידור גזר השופט חודש מאסר בפועל, חודש וחצי עבודות שירות וקנס של 250 אלף שקל. על רשת שופרסל נגזר קנס כספי של 3 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x