$
בארץ

היומן של נתניהו: 30 פגישות עם שר הביטחון, אפס פגישות עם שרי הרווחה והבריאות

חודשים ארוכים לאחר שהתנועה לחופש המידע ביקשה לחשוף את יומנו של ראש הממשלה נענה כעת משרדו, אך העביר רשימה חלקית הכוללת פגישות אותן קיים עם השרים והתקשורת; אלונה וינוגרד, מנכ"לית העמותה: "לא ניתן לקבל מענה זה כעומד בדרישות החוק. נאלץ לפנות לביהמ"ש"

רוני זינגר 11:5822.03.15

משרד ראש הממשלה העביר לעמותה לחופש המידע רשימה לאקונית ובה מספר פגישות אותן קיים ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שרי ממשלתו בשנתיים האחרונות, זאת בתגובה לבקשת העמותה, שהוגשה כבר לפני חודשים ארוכים, לקבל את יומן הפגישות של ראש הממשלה לשנים 2013-2014 ועל פי חוק חופש המידע.

 

על פי הנתונים, הכוללים רק את מספר הפגישות שהקדיש נתניהו לכל אחד משרי ממשלתו או לעיסוקים אחרים המוגדרים כ"סיורים ביטחוניים" או "זמן תקשורת", עולה כי השר עמו נפגש הכי הרבה פעמים בשנה האחרונה היה שר הביטחון משה בוגי יעלון. 30 פגישות רשמיות נקבעו לשניים זאת לעמות 23 פגישות בשנת 2013. אחריו השר שזכה להכי הרבה פגישות רשמיות עם נתניהו היה שר החוץ אביגדור ליברמן, שניפגש עם נתניהו 23 פעמים בשנה האחרונה לעומת 3 פגישות בלבד שעליהן דווח בשנת 2013.

 

ואילו שר האוצר לפיד, למרות כל הרפורמות שקידם והמאבקים סביבם עם נתניהו, הצליח להיפגש עם ראש הממשלה רק 18 פעמים ו-15 בשנה הקודמת. שר התקשורת גלעד ארדן הצליח להתראות עם ראש הממשלה יותר פעמים - 23, וישראל כץ שר התחבורה - 17 - אותו מספר פעמים בהם נפגש השר לענייני מודיעין יובל שטייניץ עם נתניהו באופו רשמי.

 

30 פגישות עם יעלון, 0 פגישות עם מאיר כהן ויעל גרמן, פגישה אחת עם פירון

 

על פי הרשימה נראה כי לראש הממשלה יש זמן רב להקדיש לשרים מהמפלגה שלו, ואולם שרים ממפלגות אחרות, בלי קשר לתיק החשוב שבו הם נושאים, נאלצו להסתפק בהרבה פחות מזמנו של ראש הממשלה.

 

כך למשל שר הרווחה, מאיר כהן, מיש עתיד לא נפגש ולו פעם אחת עם נתניהו. כך גם שרת הבריאות לשעבר, יעל גרמן. חברם למפלגה, שר החינוך לשעבר שי פירון התראה איתו פעם אחת בדיוק. כך גם שר המדע לשעבר בן מפלגתם, יעקב פרי שנפגש רק פעם אחת עם נתניהו. מעניין לציין שלמרות מרכזיותו, ואולי דווקא בגללה, זכה שר הפנים לשעבר גדעון סער להיפגש עם ראש הממשלה רק 4 פעמים, הרבה פחות מיתר חבריו למפלגה.

 

עוד עולה מהרשימה שעברה כי נתניהו צמצם את פגישותיו עם התקשורת: 27 פגישות הוקדשו לתקשורת, זאת לעומת 43 בשנת 2013.

 

גם נגידת בנק ישראל פגשה את נתניהו פחות השנה: רק 9 פעמים לעומת 11 בשנה החולפת.

 

חמש פעמים טס נתניהו לחו"ל ובסך הכל העביר שם 20 ימים בשנה האחרונה.

 

יעל גרמן, שרת הבריאות לשעבר. לא נפגשה עם נתניהו אפילו פעם אחת יעל גרמן, שרת הבריאות לשעבר. לא נפגשה עם נתניהו אפילו פעם אחת צילום: אוראל כהן

 

התנועה לחופש המידע: "נאלץ לפנות לבית המשפט"

 

בתגובה להעברת המידע החלקי והלאקוני מצד משרד ראש הממשלה אמרה עו"ד אלונה וינוגרד, מנכ"לית התנועה לחופש המידע: "במענה לבקשת חופש מידע, שהוגשה מטעם התנועה לקבלת יומנו של ראש הממשלה נשלחה ממשרד ראש הממשלה טבלת וורד, שהתפרסה על פני שני עמודים, בה פורטו סך כל הפגישות שקיים ראש הממשלה עם השרים וכן מספר פגישות מדיניות, אירועים וטקסים, ישיבות ממשלה וביקורים בכנסת. לא ניתן לקבל מענה זה כעומד בדרישות החוק. נראה כי ישנה תהום בין האופן בו משרד ראש הממשלה מפרש את חוק חופש המידע, לבין הדרך בה התנועה מבינה אותו. לפיכך, לא נותר אלא לפנות לבית המשפט בכדי שיכריע במחלוקת. מצער ללמוד, שבמשרד עושים ככל הניתן כדי להימנע מלמסור לציבור דין וחשבון אודות התנהלות ראש הממשלה. מדובר במידע אלמנטרי, שלציבור זכות לראותו, מאחר וכספי המיסים שמשלם הציבור מממנות אותו".

 

אלונה וינוגרד, מנכ"לית העמותה לחופש המידע. "נראה כי ישנה תהום בין האופן בו משרד ראש הממשלה מפרש את חוק חופש המידע, לבין הדרך בה התנועה מבינה אותו" אלונה וינוגרד, מנכ"לית העמותה לחופש המידע. "נראה כי ישנה תהום בין האופן בו משרד ראש הממשלה מפרש את חוק חופש המידע, לבין הדרך בה התנועה מבינה אותו"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x