$
בארץ

דירקטוריון חברת החשמל ממשיך להצטמצם: ורדה סאמט פרשה

החברה הודיעה שעלות פרישת 440 עובדים נאמדת בכ-650 מיליון שקל - כ-1.5 מיליון שקל ברוטו לעובד

ליאור גוטמן 12:5505.03.15

דירקטוריון חברת החשמל ממשיך להצטמצם - החברה הודיעה היום (ה') על פרישה של השופטת בדימוס ורדה סאמט, בתום תקופת הכהונה שמוקצבת בחוק לשלוש שנים.

 

 

רק בשבוע שעבר פרש נציג העובדים מרדכי בן עמי. על פי חוק, חברת החמשל מחויבת להחזיק לפחות שלושה דירקטורים בעלי מומחיות חשבונאית, וכיום מכהנים שם ארבעה נציגים. עם זאת, מנכ"ל החברה אלי גליקמן אמור לפרוש כבר בסוף מרץ ואילו סמנכ"ל הכספים של החברה תמיר פוליקר צפוי אף הוא לעזוב בסוף החודש לאחר שמונה למנכ"ל חברת אספן.

 

יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טל יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טל צילום: עמית שעל

 

לפיכך, מוטת ההנהלה בחברת החשמל תכנס לרבעון השני של 2015 בחוסר, זאת כאשר מינוי דירקטורים חדשים - פעולה שדורשת חתימת שרי האוצר והאנרגיה - תתבצע ככל הנראה רק אחרי הבחירות. רשות החברות הממשלתיות כבר הודיעה שהיא מתכוונת לצמצם את תקן הדירקטורים בחברת החשמל מ-21 ל-12 איש בלבד.

 

עוד הודיעה החברה שעלות פרישת 440 עובדים נאמדת בכ-650 מיליון שקל (או 480 מיליון שקל לאחר מס), כלומר כמיליון וחצי (ברוטו) לעובד. המהלך דורש אישור הממונה על השכר ורשות החברות, כאשר הצפי הוא שהמהלך יחזיר את עצמו בתוך 4 שנים. פרישת העובדים נחשפה בחודש שעבר ב"כלכליסט" והיא כוללת הוצאה של 440 עובדים ותיקים (דור א', מגיל 62 ומעלה) לפרישה מוקדמת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x