$
בארץ

מטוס טורקיש איירליינס החליק בנפאל; הנוסעים התפללו "שמע ישראל"

14 ישראלים היו על טיסה מאיסטנבול לקטמנדו. האיירבוס 330 נחת בערפל כבד והחליק על המסלול הרטוב, ורק במזל רב איש לא נפגע קשה

ynet 10:4204.03.15

"אלוהים ישמור, שמע ישראל". כך נשמעו ממלמלים 14 מהנוסעים הישראלים בטיסת "טורקיש איירליינס", שהחליקה הלילה (יום ד') על המסלול בקטמנדו. המטוס נחת בערפל כבד והחליק על המסלול הרטוב בנפאל, אבל במזל רב איש מהנוסעים לא נפגע באורח קשה. נוסעי המטוס הוצאו ממנו באמצעות מגלשות חירום.

 

בנמל התעופה הבינלאומי בקטמנדו אמרו כי 238 נוסעים היו על המטוס מאיסטנבול. לדברי גורמים בנמל התעופה טריבוואן, הנוסעים סבלו מחבלות וחבורות, אך אף אחד מהם לא סבל מפגיעות קשות. בין 238 הנוסעים, היו גם ישראלים. "אלוהים ישמור, שמע ישראל", נשמעו כמה מהם אומרים בסרטון שהועלה ליוטיוב. "המטוס התרסק, לעשות תיקונים", הוסיפו.

 

המסלול היה חלקלק, לאחר יומיים של גשם בקטמנדו, בירת נפאל. בעת הנחיתה היה גם ערפל כבד. המטוס, איירבוס 330, נתקע בדשא ונפגע קלות. המטוס נחת רק לאחר שחג חצי שעה מעל שדה התעופה, לאחר שבע שעות טיסה, ונחת בניסיון השני שלו. שדה התעופה טריבוואן, נמל התעופה הבינלאומי היחיד בנפאל, נסגר הבוקר בעקבות המקרה.

 

הרב חזקי ליפשיץ, שליח חב"ד בקטמנדו, סיפר: "המטוס ניסה לנחות בערך בשעה 7 בשדה תעופה ובדרך כלל יש עננים על המסלול וכשהוא נחת והגיע לגובה 0, הוא המריא מחדש בגלל שהטייס כנראה לא זיהה את המסלול. הוא טס בערך שעה וחצי-שעתיים בניסיון לנחות ובניסיון השלישי, המטוס פספס את המסלול כנראה נגע בו מאוחר מדי. המטוס לא הספיק לבלום ונזרק מחוץ למסלול ומחוץ לשטח שדה התעופה ונעצר ברחבת דשא".

 

נוסעים שהיו על המטוס סיפרו כי המטוס התמלא בעשן ונאמר להם שבגלל שהמסלול היה רטוב המטוס החליק. מגלשות המילוט נפתחו והנוסעים קפצו החוצה וללא פגע. "האנשים כבר התפזרו למקומות שלהם וכולם כרגע בסדר", אמר ליפשיץ. "בין המטיילים היו תרמילאים בטיול אחרי צבא ומשפחות, חלקם היו אמורים להמשיך מקטמנדו לישראל לחגוג את חג פורים בישראל".

 

מטוס טורקיש איירליינס שהחליק על המסלול בנפאל מטוס טורקיש איירליינס שהחליק על המסלול בנפאל צילום: אי פי איי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x