$
בארץ

הפגנות, חסימת כבישים והשבתת עיריית ערד במחאה על גל הפיטורים הצפוי בכיל

לאחר שההסתדרות ועובדי כיל סגרו אתמול כבישים בדימונה הם הכריזו על צעדים דומים בערי הדרום בהמשך השבוע; מהנהלת החברה נמסר: "הסתדרות העובדים מנסה לכפות על המדינה והחברות במשק מודל העסקה לכל החיים, ללא אפשרות של פיטורים אפילו במפעל מפסיד"

מיקי פלד 10:0023.02.15

ההסתדרות ממשיכה היום (ב') בהפגנות בערי הדרום במחאה על הפיטורים המתוכננים בחברת כיל. לאחר שאתמול סגרו כבישים בדימונה, היום העובדים נוקטים בצעדים דומים בערד. עובדים ותושבים מפגינים כעת וחוסמים את הכיכר המרכזית בכניסה לערד. פעילות שירותי העירייה מושבתת לגמרי על ידי העובדים עד שעה 12:00, למעט פעילות מערכת החינוך. המוקד העירוני מטפל אך ורק במקרים דחופים. כמו אתמול, גם בשאר ההפגנות ישתתפו עובדי תרכובות ברום ששובתים כבר 22 ימים ועובדי מפעלי ים המלח ששובתים כבר חמישה ימים. בהמשך השבוע צפויות הפגנות גם בבאר שבע.

הנהלת כיל מעוניינת לפטר או לכפות פרישה לפנסיה מוקדמת בשנתיים הקרובות על כ-450 עובדים במפעלי ים המלח ועל כ-270 עובדים בתרכובות ברום, עקב ירידה בביקושים למוצרי החברות. כיל עצמה סיימה את השנה שעברה עם רווח נקי של 695 מיליון דולר ודירקטוריון החברה אישר בנובמבר האחרון חלוקת דיבידנד של 125 מיליון דולר לבעלי המניות.

 

 

בנוסף, הנהלת כיל מעוניינת בשנתיים הקרובות לאחד חלק מיחידות המטה של המפעלים השונים. בשלב הראשון נשלחו מכתבי זימון לשימוע לפני פיטורים לכ-140 עובדים בתרכובות ברום, מתוכם מעל 50 כבר קיבלו מכתבי פיטורים לאחר שבהוראת הוועד לא הופיעו לשימוע. המכתב הראשון ייכנס לתוקף ב-8 במרץ, ולא מן הנמנע שהמו"מ בין הצדדים יימשך עד אז.

 

מה דעתך על מניית איי.סי.אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
0% 7% 93%
מכיל נמסר כי "השאלה היחידה העומדת כרגע על סדר היום היא האם כיל תאפשר לוועד העובדים הכוחני והאגרסיבי לנהל את המפעלים או שמא זוהי חובתה ואחריותה של ההנהלה להוביל תוכנית התייעלות אחראית במפעל תרכובות ברום, שהפסיד ב-2014 כ-160 מיליון שקל ומאז 2007 כ-1.5 מיליארד שקל. לצערנו, הסתדרות העובדים מנסה לכפות על המדינה והחברות במשק מודל העסקה לכל החיים, ללא אפשרות של פיטורים אפילו במפעל מפסיד".

 

עובדי כיל המפגינים בערד, היום עובדי כיל המפגינים בערד, היום צילום: דוברות ההסתדרות

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x