$
בארץ

נמל אשדוד דוחה את בקשת אלון חסן לחזור לעבודה

יו"ר ועד העובדים לשעבר הגיש בקשה לבית הדין לעבודה לחזור לעבוד בנמל. ההנהלה לחסן: "השעייתך מהעבודה תימשך עד תום ההליכים המשפטיים בעניינך. במהלך תקופה זו תאסר עליך הכניסה לנמל אשדוד"

ליאור גוטמן 16:1318.02.15

הנהלת נמל אשדוד הודיעה לאלון חסן כי לא תחזור בה מהשעייתו, כפי שביקש. חסן הגיש בקשה לבית הדין לעבודה בבאר שבע לחזור לעבוד בנמל.

 

 

"לאחר עיון במכתבים הנ"ל, ולאחר שקילת האמור בהם יחד עם יתר העניינים שעלו במכתב ההזמנה לשימוע ובהליך הקיבוצי, הנני להודיעך כי ההחלטה על השעייתך עומדת בעינה. השעייתך מהעבודה תימשך עד תום ההליכים המשפטיים בעניינך. במהלך תקופה זו תאסר עליך הכניסה לנמל אשדוד" - כך מסכם נמל אשדוד את בקשתו אל יו"ר ועד עובדי הנמל לשעבר אלון חסן לחזור לאלתר לעבודה. החלטת נמל אשדוד, עליה חתום מ"מ סמנכ"ל משאבי אנוש דודו זהבי, נשלחה היום (ד') לחסן.

 

בית הדין קבע שחסן יגיש את טענותיו בכתב להנהלת הנמל וזו תענה לו ותשקול שנית אם להתיר לו לחזור לנמל. בהחלטת הנהלת הנמל נקבע שהחשדות שיוחסו לחסן "ואשר בעטיים המליצה המשטרה להעמידך לדין פלילי, הם כבדים וחמורים וקשורים כולם לעבודתך בנמל.

  

אלון חסן על רקע נמל אשדוד אלון חסן על רקע נמל אשדוד צילום: ישראל יוסף, גדי קבלו

 

"משעה שחשדות כה כבדים תלויים ועומדים כלפיך, כמי שהחזיק עד לאחרונה בעמדת כוח כה מרכזית, נדרשה החברה לשקול אם ואיזה צעדי הגנה נדרשים על מנת לשמור על סביבת העבודה, לשמור על שמה הטוב של החברה ועל אמון הציבור בה. החברה בחנה אם השארתך במקום העבודה בנסיבות המתוארות לעיל היא אפשרית וסבירה ואם היא לא תשדר לעובדי החברה מסר בלתי נסבל שעולם כמנהגו נוהג כאשר חשדות כה חמורים תלויים ועומדים נגדך", אומרים שם.

 

החשדות שהנהלת מציינת מונה הן "שוחד, הפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח המשרה, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה והלבנת הון. המדובר בעבירות שעל פי החשד בוצעו כולן בנמל אשדוד ועל פי הידוע לחברה הן בוצעו כלפי לקוחות החברה והמשתמשים בשירותי הנמל, והכל תוך ניצול לכאורה של מעמדך וכוחך כיושב ראש ועד העובדים".

 

מעבר לטענות הנ"ל בהנהלה טוענים שמעמדו של חסן עלולה להשפיע על מרקם העבודה בנמל וטוענים ש"אתה היית עד לאחרונה הגורם אשר על פי יישק דבר בכל הנוגע לייצוג ציבור עובדי החברה. אתה אדם מוביל, בעל השפעה וכוח עצומים בקרב ציבור העובדים, אשר נהו אחריך בכל צעד ושעל. כאשר קיימים חשדות כה חמורים כלפי אדם בעל מעמד וכח כה רבים, מתחדד מאד הצורך בהשעייה", מה גם ש"חזרתך לעבודה עלולה להעביר מסר כאילו "עסקים כרגיל" וכאילו אין כל רבותא בחשדות החמורים המדוברים ועולם כמנהגו נוהג. מדובר בהשפעה מזיקה מאין כמותה על מוסר העבודה, על אמון העובדים במקום העבודה, במעסיק ובשלטון החוק. קל וחומר שתהיה לחזרתך לעבודה השפעה גרועה ביותר על אמון הציבור בכללותו (ובמיוחד ציבור הלקוחות של החברה והמשתמשים בשירותיה) ביכולתה של החברה, שהיא חברה ממשלתית, לנהל את ענייניה ביושר ובהגינות".

 

השורה התחתונה - "כאמור לעיל, השעייתך היא בתוקף והיא תמשיך לעמוד בתוקפה עד תום ההליכים הפליליים בעניינך ולרבות איסור כניסתך לנמל בתקופה זו", אומרים בנמל, ומזכירים לחסן שהוא זכאי בהתאם להסכם הקיבוצי לכך ש"במהלך תקופת ההשעייה תשולם לך משכורת מופחתת בשיעור 50% ממשכורתך המשולבת החודשית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x