$
בארץ

בית הדין לעבודה יכריע בסוגיית חריגות השכר בחברת החשמל

זאת לאחר שהפגישה בנושא בין האוצר, ההסתדרות וחברת החשמל הסתיימה ללא תוצאות - ואף הוגדרה כ"דוח שיח של חרשים"

ליאור גוטמן 21:3514.02.15

השיחות בין האוצר, ההסתדרות לחברת החשמל שנוהלו ביום חמישי האחרון והיו אמורות למצוא מתווה של פשרה בעניין חריגות שכר בחברה, הסתיימו ללא תוצאות; חלק מהנוכחים הגדירו את הפגישה כ"דו שיח של חרשים"

  

מחר (א') אמור להתקיים דיון בנושא בלשכת שופט בית הדין האזורי לעבודה בחיפה רמי כהן, שלפי ההערכות יבקש להגיע להסכמות בשורה של חריגות שכר שהתגלו בחברה באוקטובר 2013.

 

לפי הממונה על השכר באוצר, קובי אמסלם, בין 2010 לשנת 2011 קיבלו חלק מעובדי החברה תשלום כפול עבור ארוחות במסגרת העבודה, ואילו ומנהלי מחלקות זכו לתוספת אחוזי משרה. השורה התחתונה - לפי אמסלם - סך החריגה הייתה כ-150 מיליון שקל לשנה, ועל העובדים להשיבה לקופת החברה. 

 

יו"ר הוועד מיקו צרפתי יו"ר הוועד מיקו צרפתי צילום: אוראל כהן

 

בספטמבר האחרון הגישו עובדי חברת החשמל לאמסלם הצעת פשרה. בין הסעיפים בפשרה ניתן לציין העברה של כל מנהלי דרגי הביניים מחוזה קיבוצי לחוזה אישי (כמה עשרות עובדים), מהלך שיוביל לבקרה הדוקה על שכרם. במקביל הוצע שחלק מהעובדים יוותרו על תוספות השכר בגין ארוחות או הדרגה, כך שלאורך זמן חברת החשמל "תחזיר לעצמה" את החריגות. עוד הוצע ויתור של עד 1% בתוספת השכר שמתוכננת למגזר הקיבוצי במשק, אולם כאמור ההצעות נדחו וזכות המילה האחרונה עובדת לבית הדין לעבודה.

  

בתוך כך, דירקטוריון חברת החשמל אישר בחמישי האחרון את פרישת 400 עובדים קבועים שאמורים לעזוב את החברה ולקבל על פי ההערכות עד מיליון שקל (ברוטו) כל אחד. מתווה הפרישה דורש את אישור משרדי האוצר והאנרגיה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x