בארץ

הנהלת הרכבת: קיים חשש להשבתת הפעילות מחר

ועד עובדי הרכבת הנחה את הפקחים שלא להתייצב למשמרת במדים. בעוד שבוועד טוענים שהמחאה סמלית, בהנהלה מזהירים: "משמעות הדבר היא בטיחותית - ספק כבד לגבי המשך תנועת רכבות הנוסעים מחר"

ליאור גוטמן 21:5003.02.15

הנהלת רכבת ישראל פרסמה הערב (ג') אזהרה לפיה מערך רכבות הנוסעים עלול לסבול מחר משיבושים קשים ואף להגיע להשבתה מלאה. לפי רכבת ישראל, "ועד עובדי הרכבת הנחה את הפקחים שלא להתייצב למשמרת במדים וללא האמצעים הבטיחותיים הנדרשים לביצוע תפקידם. משמעות הדבר היא בטיחותית, ולכן קיים ספק כבד לגבי המשך תנועת רכבות הנוסעים מחר"

במידה שהצדדים לא יגיעו לפתרון המחלוקת מאות אלפי נוסעים עלולים למצוא את עצמם מחר ללא יכולת להגיע לעבודה. הנהלת רכבת ישראל מבטיחה שהיא "תפנה לבית הדין לעבודה לצורך הוצאת צו מניעה כנגד המהלך", אולם בשלב זה לא ברור האם הצעדים למניעת השבתת קווים אכן תצליח.

 

המהלך של הוועד מהווה עליית מדרגה במאבק שלהם כנגד ההנהלה. רק אתמול (ב') הודיע ועד העובדים על עצירת ביקורות כרטיסי נסיעה בתחנות, כמו גם על הקפאת השירות לנוסעים עלך ידי מנהלי התחנות. צעדים אלו התווספו להשבתה שהחלה ביום חמישי האחרון של בית הספר למקצועות הנהיגה, והכל בטענה של פגיעה לכאורה בזכויות העובדים ובבטיחות.

 

רכבת ישראל. אלפי נוסעים עלולים למצוא עצמם ללא יכולת להגיע לעבודה רכבת ישראל. אלפי נוסעים עלולים למצוא עצמם ללא יכולת להגיע לעבודה צילום: דוברות רכבת ישראל

 

ועד הרכבת מסר בתגובה: "עובדי הרכבת הונחו להגיע מחר לעבודה בלבוש אזרחי, ללא מדים, אך עם כל האמצעים הבטיחותיים הנדרשים לרבות אפוד זוהר, נעליים, עזרה ראשונה וכיוצ"ב. צר לנו שהנהלת הרכבת פועלת מתוך אובדן עשתונות במקום לחדול מהפרת הסכמים שיטתית ולהידבר עם העובדים".

 

מהסתדרות העובדים הכללית נמסר שיו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי מבהיר ש"עובדי הרכבת יתייצבו מחר רגיל לעבודה ויתנו שירות מלא לציבור הנוסעים. העובדים יבצעו צעד מחאה סמלי ויגיעו ללא מדים תוך שמירה על כל כללי הבטיחות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x